سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

صف ۱۱ میلیونی برای ازدواج

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : MahTab |

  

معاون بهداشتی وزیر بهداشت اعلام کرد: ۱۱میلیون دختر و پسر منتظر ازدواج هستند اما امکان آن را ندارند و اگر شرایط ازدواج و توسعه مناسب کشور را فراهم آوریم، نرخ باروری از ۸/۱ به ۶/۲ می‌رسد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت اعلام کرد: ۱۱میلیون دختر و پسر منتظر ازدواج هستند اما امکان آن را ندارند و اگر شرایط ازدواج و توسعه مناسب کشور را فراهم آوریم، نرخ باروری از ۸/۱ به ۶/۲ می‌رسد.
به گزارش فارس، علی اکبر سیاری دیروز در همایش بررسی سیاست‌های جدید جمعیتی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید بر این که باید وضعیت واقعی جمعیتی به مسئولان ارشد کشور گزارش شود،گفت: در ایران سالانه ۲۲ هزار کودک زیر ۵ سال که ۱۴ هزار مورد آن نوزاد است فوت می‌کند، همچنین ۳۰۰ مادر بر اثر حاملگی و زایمان فوت می‌کند که قابل پیشگیری اند و اولین ماموریت ما این است که از مرگ نابهنگام آنان جلوگیری کنیم.
سیاری با بیان این که جمعیت فعال موتور محرکه نیروی انسانی است، گفت: بسیاری از جوامع توسعه یافته از این فرصت استفاده کردند، ما در این دوران قرار داریم و بهترین دوران جمعیتی کشور است. در سال‌های ۶۰ تا ۶۴ تعداد فرزندان هر خانوار۵/۶ فرزند بود که از این سال شروع به کاهش گذاشت و ۴۶ درصد زنان شاغل در حال حاضر یا بچه ندارند و یا یک فرزند دارند.
سیاری تصریح کرد:‌ قبلاً جمعیت‌شناسان هشدار داده بودند که اگر سیاست‌ها را اصلاح نکنیم ممکن است این پدیده رخ دهد در حال حاضر تعداد فرزندان هر خانواده کمتر از ۲ یا حدود ۸/۱ است در حالی که نرخ جایگزین ۱/۲ است.
تحقیقات نشان داده اگر مسکن، شغل و معیشت مناسب تأمین شود، اکثر زوجین تمایل به داشتن ۳ فرزند دارند و ۶۵ درصد تک‌فرزندها قصد تک‌فرزندی ندارند
وی گفت:‌ سن ازدواج در سال ۹۰ در پسران ۷/۲۶ سال و در دختران حدود ۲۳ سال بوده است و الآن ‌۱۱ میلیون دختر و پسر در آستانه ازدواج قرار دارند. روند ازدواج رو به کاهش و سن ازدواج رو به افزایش است، در حالی که تعداد زیادی آماده ازدواجند. ازدواج امری بهداشتی نیست و بلکه توسعه‌ای بوده و امکانات،مسکن و امنیت شغلی می‌خواهد.
سیاری گفت: در صورتی که ۱۰ درصد از افراد بدون همسر که بر اثر فوت بوده کاهش یابد نرخ باروری به ۱/۸۷ می‌رسد و در صورت کاهش ۱۰ درصدی افراد بدون همسر به دلیل طلاق نرخ باروری ۱/۸۸ و در صورت کاهش ۱۰ درصدی افراد مجرد نرخ باروری به ۲/۶ می‌رسد.

۶۵ درصد تک‌فرزندها نمی‌خواهند یک فرزند داشته باشند

مشاور فنی دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت نیز در این همایش بیان داشت: تحقیقات نشان داده اگر مسکن، شغل و معیشت مناسب تأمین شود، اکثر زوجین تمایل به داشتن ۳ فرزند دارند و ۶۵ درصد تک‌فرزندها قصد تک‌فرزندی ندارند.
محمد اسلامی تصریح کرد: به هم خوردن توازن نسلی، کمرنگ شدن همبستگی اجتماعی، افزایش طلاق در نسل آینده، احتمال افسردگی اجتماعی و اضطراب از جمله عوارض تک‌فرزندی است که با انجام مشاوره‌های درست می‌توان از آن جلوگیری کرد ضمن این که اغلب تک‌فرزندها تحصیل‌کرده هستند و این امر انتقال ژن نخبه را در جامعه محدود می‌کند.

منبع : تابناک

صف ۱۱ میلیونی برای ازدواج!

برچسب ها :


ارسال نظر