سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

این کاغذ پلاستیکی جنگل‌ها را نجات می‌دهد

دسته بندی: اخبار جالب, اخبار علمي | نویسنده : احمد کوچولو |

  

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا موفق به ساخت کاغذی با قابلیت بازنویسی ۲۰ باره شده‌اند که گفته می‌شود در آینده ای نزدیک جای کاغذ را خواهد گرفت.

نخستین بار چینی‌ها ۱۵۰ سال پس از میلاد مسیح موفق به تولید کاغذ به معنای مرسوم آن شدند و حالا در سال ۲۰۱۴ آمارها نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد اطلاعات ثبت شده در کسب و کارهای مختلف به این اختراع وابسته است.

اما همگی تصدیق می‌کنند که مصارف کاغذ گاه از حد مجاز فراتر می‌رود و پس از مدت کوتاهی استفاده، راهی سطح زباله می‌شوند.

چنین اصرافی علاوه بر ضررهای مادی، سبب آسیب زدن به محیط زیست نیز شده و هر روز طرفداران محیط زیست اعتراضات گسترده ای را برای جلوگیری از قطع بی رویه درختان برگزار می‌کنند. اما اگر کاغذها دارای قابلیت بازنویسی بودند، بدون شک شرایط با امروز متفاوت بود.

طی تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا، محققین موفق به ساخت کاغذی پلاستیکی شده‌اند که علاوه بر قابلیت چندین بار بازنویسی، قطع هر گونه درخت را نیز متوقف می‌کند. این کاغذهای نازک پلاستیکی به گونه ای تولید شده‌اند که می‌توان با رنگ‌های قرمز، سبز و آبی بر روی آن‌ها به نگارش پرداخت.

محققان می‌گویند که برای پرینت بر روی این کاغذها کافی است آنها را در برابر نور ماوراء بنفش قرار داد تا بخش‌های غیرمتنی بی‌رنگ و بخش متنی مشخص شود. این کاغذ می‌تواند تا ۲۰ بار و بدون نیاز به جوهر جدید، مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه اگرچه بیشتر ارتباطات و نوشته‌های ما به کامپیوترها راه یافته و دیجیتالی شده‌اند، اما استفاده از کاغذ همچنان بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل داده است. تولید چنین اختراعاتی می‌تواند از وابستگی به کاغذ و در نتیجه کاهش قطع درختان در سراسر دنیا به شکل قابل‌توجهی بکاهد.

محققین دانشگاه کالیفرنیا می‌گویند که پس از تولید نهایی این کاغذها، قیمت تمام‌شده آن‌ها از تولید کاغذ نیز کمتر خواهد بود و در عین حال با با محیط زیست نیز سازگاری کامل خواهند داشت. آن‌ها امیدوارند که بتوانند تعداد استفاده مجدد از این کاغذها را به ۱۰۰ بار برسانند.

این کاغذ پلاستیکی جنگل‌ها را نجات می‌دهد

برچسب ها :


ارسال نظر