سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

جملات به یاد ماندنی از گونتر گراس

دسته بندی: جملات زيبا, مطالب زیبا | نویسنده : احمد کوچولو | ۳ نظر

  

فرادید – سبحان شکری: نویسنده برنده جایزه نوبل ادبی که در زندگی  و آثارش، زخم‌های قرن بیست تاریخ آلمان منعکس شده است. گونتر گراس رمان‌نویس، شاعر و نمایشنامه‌نویس در سن ۸۷ سالگی از دنیا رفت.

جمله‌های به یاد ماندنی از گونتر گراس

جمله به یاد ماندنی که باید از گونتر گراس خواند
 
به گزارش گاردین، گراس در سال ۱۹۲۷ در دانتسیگ به دنیا آمد. شهری که اکنون در لهستان «گِدانسک» نامیده می‌شود. زندگی، کار و جامعه همیشه از مباحث مورد توجه گراس بود. در ادامه ۱۲ جمله به یادماندنی از او را خواهیم خواند:
 
طبل حلبی، ۱۹۵۹: «کتاب، کتاب است؛ حتی اگر بد باشد، پس قداست دارد.»

kocholo part
 
سال‌های سگی، ۱۹۶۳: «هیچ اندیشه‌ای ناب نیست. شکوفه دادن هنر هم ناب نیست. خورشید هم لکه‌های سیاه دارد. نبوغ هم دچار عادت زنانه می‌شود. در پسِ پشت یک لبخند، سوگی عظیم است و در قلب یک خروش و غرش، سکوتی است پنهان.»

kocholo part
 
نقل شده از آرتور میلر در مصاحبه پاریس، ۱۹۶۶: «هنر سر سازش ندارد، اما زندگی پر از مصالحه است.»

kocholo part
 
از دفتر خاطرات یک حلزون، ۱۹۷۲: «سودازدگی* دیگر یک پدیده شخصی یا یک استثنا نیست. مزیت طبقاتی تمامی حقوق‌بگیران است؛ قالب فکری جمعی که هدف زندگی‌شان با سهمیه تولید گره خورده است.» [* سودازدگی: مالیخولیا]

kocholo part
 
از دفتر خاطرات یک حلزون، ۱۹۷۲: «اگر تفریح و کار تابع اصول آرمانی– مشغولیت مطلق – شوند، آن وقت آرمان‌شهر و سودازدگی در یک جبهه قرار خواهند گرفت: طلوع عصر بدون درگیری، مشغله همیشگی؛ بی‌هیچ هوشیاری.»

kocholo part
 
در مصاحبه با New Statesman and Society، ۱۹۹۰: «هنر به طور شگفت‌انگیزی غیرمنطقی و به شکلی لذت‌بخش بیهوده است، ولی حضورش همیشه ضروری است. بیهوده اما ضروری؛ پاک‌دینان* این را نخواهند فهمید.» [*پیوریتن‌ها: فرقه‌اى‌ از پروتستان‌های‌ انگلستان‌ که‌ زمان‌ الیزابت‌ علیه‌ سنن‌ مذهبى‌ قیام‌ نمودند و طرفدار سادگى‌ در نیایش‌ بودند.]

kocholo part
 
در مصاحبه با New Statesman and Society، ۱۹۹۰: «ما از حالا آمارهای آینده را داریم: درصد افزایش آلودگی، اضافه‌ جمعیت‌ و کویر زایى‌. آینده همین حالا اتفاق افتاده است.»

kocholo part
 
مستند بی‌بی‌سی درباره گونتر گراس، ۱۹۹۲: «باور داشتن یعنی دروغ‌های خود را باور کردن. و من هر روز با موفقیت این درس را تمرین می‌کنم.»

kocholo part
 
در حال کندن پوست پیاز، ۲۰۰۶: «حافظه دوست دارد با ما قایم‌موشک بازی کند و از ما دور شود. حافظه دوست دارد سخنرانی کند یا خود را جلوه دهد، بی‌آنکه نیازی به این کار باشد. حافظه حتی خود را نقض می‌کند؛ درست است، فضل فروشی می‌کند، اما همینی است که هست.»

kocholo part
 
در حال کندن پوست پیاز، ۲۰۰۶: «من سکوت اختیار کرده بودم. چون خیلی‌های دیگر ساکت مانده بودند، جلوی این وسوسه را نمی‌توان گرفت… تقصیر را بر سر گناه جمعی بیندازیم، یا در مورد خودمان صحبت کنیم اما از نگاه شخص سوم: او بود، دید، انجام داد، گفت، او ساکت ماند…»

kocholo part
 
«کار یک شهروند این است که دهانش را باز نگه دارد.»

kocholo part
 
در مصاحبه با گاردین، سال ۲۰۱۰: «چهره جنگل همیشه مرا مجذوب خود می‌کند. مرا وا می‌دارد بیندیشم که خیال‌پردازیِ طبیعت از تخیل من قوی‌تر است. من هنوز خیلی چیزها باید یاد بگیرم.»

جملات به یاد ماندنی از گونتر گراس

برچسب ها :


ارسال نظر