سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

کدام زنان فشار قبر کمتری خواهند داشت؟

دسته بندی: عارفانه | نویسنده : فرنوش | بدون نظر

  

 

فشار قبر یکی از عذابهای بعد از مرگ انسانها است. اما خداوند برای کم شدن این عذاب الهی راههایی را در پیش روی مومنان قرار داده است که می توان از شدت آن کاسته رهایی یافت.
از جمله عذابهای دردناک عالم برزخ، طبق روایات بسیار،عذاب و فشار قبر است.برخی از کارهایی که خود انسان می تواند در زمان حیات خویش انجام دهد تا کمی از این عذاب کاسته و از آن نجات یابد.

امام صادق (ع) به زنانی که صاحب گذشت و رأفت هستند پاداشی بزرگ از جانب خداوند وعده داده است .

ایشان می فرمایند: سه گروه از زنان در عالم بعد از مرگ عذاب قبر را نخواهند دید و در روز رستاخیز با فاطمه (س) محشور خواهند شد و پاداش هزار شهید و یک سال عبادت به آن ها داده خواهد شد و آن ها عبارتند از زنانی که: امراة صَبَرت عَلی غَیرة زَوجها وَ امرأةٌ صَبرت عَلی سوء خُلُق زوجها، وَ امرأة وهبت صداقها لزوجها؛

۱- زنانی که غیرت ورزی(تعصب بی جا و بد دِلی) شوهر خود را تحمل نمایند؛
۲- زنانی که نسبت به بداخلاقی شوهر خود شکیبا باشند؛ 
۳- زنانی که مهریه خود را بر شوهرانشان ببخشند. (وسایل الشیعة، ج۲۱: ۲۸۵)

خدا برای اینکه تعادلی در خانواده بوجود بیاید خیلی زیبا عمل کرده است . در حدیث به مرد توصیه ی اکید کرده است که خانواده ی خودش را در رفاه نسبی قرار بدهد و توسعه ایجاد بکند و از طرفی به زن توصیه کرده است که اگر مرد زحمت کشید و نتوانست ای رفاه را فراهم کند تو با او بساز . 
از طرفی به مرد توصیه کرده که خوش اخلاق باشد و اگر بداخلاقی باشد عقوبت دارد و از طرفی دیگر گفته که اگر مرد بداخلاق بود و زن با او ساخت ، فشار قبر از زن برداشته می شود. 
از طرفی به مرد گفته شده که هنگام ازدواج مهریه را بعنوان یک دِین ببیند و باید بدهید .در روایت داریم که اگر مردی بنا را بر این بگذارد که مهریه را ندهد این دزدی است و سرقت بحساب می آید و از طرفی به زن توصیه شده که مهریه را سبک بگیرد زیرا مهریه برای ایجاد مهر است و هدیه ای است که مرد به زن می دهد .
خداوند برای هر یک از زنانی که مهریه اش را به شوهرش ببخشد پاداش هزار شهید و عبادت یک سال را می نویسد.

برچسب ها :


ارسال نظر