سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

گشتی در دژهای معروف

دسته بندی: عکس خبری | نویسنده : admin |

  

برای دیدن ادامه عکسها و دانلود روی این عکس کلیک کنید

   اطلاعات جالبی از قلعه های معروف و تاریخی جهان

اگر می خواهید با تعدادی از قلعه ها و دژهای معروف جهان که بخش های مهمی از تاریخ در آن رقم خورده است آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید.

به گزارش کوچولو قلعه ها ، پادگان ها و میادین جنگ از جمله پرطرفدارترین جاذبه های توریستی در جهان هستند. لحضات بسیار مهمی از تاریخ بشریت در این مکان ها شکل گرفته است که درنوع زندگی امروز ما نیز اثر دارد. چه بسا اگر آن وقایع به گونه ای دیگر رقم می خورد زندگی امروز ما نیز به شکل دیگری رقم می خورد. در این مطلب شما را با تعدادی از معروفترین قلعه ها و دژهای نظامی در جهان آشنا کنیم

 

د‍ژ Biruaslum
این دژ در مجموع الجزایر "Barra" در غرب منطقه " Vatersay" در کشور انگلستان واقع شده است. این قلعه در یک منطقه صخره ای در نزدیک ساحل دریا واقع شده است که ترکیبی از صخرها و دره های عمیق اطراف آن را پوشانده اند. ارتفاع این صخره در مناطقی به ۷۲ متر نیز می رسد. این قلعه که در لبه این صخره ها قرار گرفته است در دوران کهن و با دیوارهایی به عرض ۲ متر و ارتفاع ۳ متر ساخته شده اند که در حدود ۹۰ متر در طول سطح صخره ای ادامه دارد.
تاریخچه این قلعه و این که دقیقا در چه زمانی و دقیقا به چه منظوری ساخته شده است مشخص نیست. تعدادی از کارشناسان "عصر آهن" را زمان ساخت این برج می دانند. به هر حال این قلعه بارها در زمان محاصره ها و حملات اقوام وایکینگ به اسکاتلند مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه بازدید از این قلعه با توجه به شرایط خاص جغرافیایی محل قرار گیری آن کمی مشکل است.

http://www.kocholo.org/img/images/b0q2169iyw4j6g0qtlj.jpeg

قلعه تغلق آباد
در سال ۱۳۲۱ میلادی مردی با نژاد ترک با نام "قاضی مالک" با تغییر نام خود به " قیاس الدین تغلق" سلسله ای را در شهر دهلی در هندوستان امروزی تاسیس کرد. او پس از به حکومت رسیدن شروع به ساخت استحکامات گسترده دفاعی در جنوب دهلی کرد تا بتواند از شهر در مقابل هجوم مغول ها دفاع کند. او به منظور ساخت این استحکامات تمامی کارگران موجود در دهلی را مورد استفاده قرار داد. این تاسیسات وسیع شامل سه بخش مسکونی، یک دژ نظامی و یک اقامتگاه سلطنتی بود. این تاسیسات دارای تعداد زیادی تونل و راه های زیرزمینی و همچنین ۵۲ دروازه بود که امروزه ۱۳ عدد از آن باقی مانده است. ارتفاع دیوارهای این دژ بین ۱۰ تا ۱۵ متر بوده است.
در درون این مجموعه خانه های سنگی بسیار بزرگی و همچنین تعدادی مقبره وجود دارد که مهمترین آنها مربوط به خود قاضی مالک است. بر اساس اطلاعات موجود او در سال ۱۳۲۴ بر اثر سقوط سایبان بالای سرش بر روی او کشته می شود. این حادثه باعث می شود تا مردم این مکان را نفرین شده به حساب آورند و تا سال ۱۳۲۷ این مکان به طور کامل تخلیه می شود. بخش های زیادی از این قلعه در طول زمان تخریب شده و یا به دلیل رشد بیش از حد گیاهان قابل دسترسی نیست اما سایر بخش های آن همچنان در دسترس بوده و یکی از بهترین جاذبه های توریستی کشور هند است.

http://www.kocholo.org/img/images/nwcf73tw78gtp3n5.jpeg

قلعه de San Marcos
ایالت فلوریدا در سواحل شرقی آمریکا سالهای زیادی تحت کنترل امپراتوری اسپانیا بوده است. در شمال شرق این ایالت شهری به نام سنت آگوستین وجود دارد که در سال ۱۵۶۵ ساخته شده است و هنوز هم وجود داشته و زندگی در آن جریان دارد. این شهر در حال حاضر قدیمی ترین شهر دارای سکنه در آمریکا است که توسط اروپایی ها ساخته شده است. در طول سالهای پس از ساخته شدن این شهر مواردی از حملات مثل حمله دزدان دریایی انگلیسی در سال ۱۶۶۸ به این شهر باعث شد تا مسئولین به فکر ساخت استحکامات دفاعی برای این شهر بیافتند.
این قلعه با چهار باروی اصلی در ۴ گوشه آن بعلاوه تعداد زیادی جایگاه مخصوص شلیک توپ به همراه تاسیساتی برای زندگی نیروهای پیاده نظام ساخته شد. در سال ۱۷۰۲ میلادی انگلیسی ها به این قلعه حمله کردند که در نتیجه آن کلیه اهالی شهر و نیروهای نظامی به درون این قلعه پناه بردند. پس از بمباران سنگین این قلعه انگلیسی ها نتوانستند این مکان را تصرف کرده و به ناچار از آن عقب نشینی کردند. در سال ۱۷۶۳ این قلعه توسط انگلیسی ها فتح شد. در سال ۱۸۱۹ نیز ایالت فلوریدا از کنترل اسپانیا خارج شده به آمریکا پیوست.

http://www.kocholo.org/img/images/72ozw43ks3f8jkl5b5.jpeg

خانه پاولو
نبرد استالینگراد در طول جنگ دوم جهانی یکی از مهمترین نبردها بود که با شکست آلمان ها پایان یافت و به قول بسیاری از مورخان سر آغاز فروپاشی آلمان نازی از این نبرد به بعد بود. در طول این جنگ شهری خونبار دو طرف شدیدا به دنبال نقاط استراتژیک و مرتفع بودند که به آنان توانایی تسلط بر میدان نبرد را بدهد. یکی از این نقاط خانه ای ۴ طبقه مشرف به رود ولگا بود که میدان دیدی در حدود ۱ کیلومتر به سمت شمال ، جنوب و غرب شهر داشت. آلمان با یک حمله توانسته بودند تا این شهر را خانه را تصرف کنند.
در سپتامبر ۱۹۴۲ میلادی یک دسته ۳۰ نفره از سربازان روسی به فرماندهی گروهبان یاکو پاپلو به این خانه حمله کردند و پس از از دست دادن ۲۶ نفر از سربازان توانستند این ساختمان را پس بگیرند. روسها این خانه را با حجم زیادی از انواع سلاح های سبک و سنگین مجهز کردند و به شدت به دفاع مشغول شدند. پشتیبانی از این مکان نیز توسط راه های زیرزمینی صورت می گرفت. آلمانی ها با وجود تلاش های فراوان نتوانستند این ساختمان را تصرف کنند و البته متحمل تلفات سنگین نیز شدند. ژنرال ژوکوف فرمانده نیروهای شوروی در نبرد استالینگراد گفته بود: آلمانی ها بیش از تلفاتی که برای تصرف شهر پاریس متحمل شدند در برابر خانه پاپلو متحمل شدند. در نهایت و پس از پایان جنگ گروهبان پاپلو به عنوان "قهرمان اتحاد شوروی" شناخته شده و خانه مذکور نیز پس از مرمت با نشانه هایی از آن دوران تزئین شد.

http://www.kocholo.org/img/images/jdtz95qsn9a8rs39isvi.jpeg

لانه گرگ
در سالهای آغازین جنگ دوم جهانی و با توجه به افزایش سریع قلمرو آلمان ها هیتلر دستور داد تا در نقاط مختلفی از سرزمین های اشغالی در اروپا ستادها و مراکز فرماندهی خاصی برای او و دستیارانش ساخته شود. با شروع عملیات نظامی بر علیه اتحاد شوروی سابق یک مجموعه مخصوص در داخل خاک لهستان اشغالی و در منطقه پروس شرقی ساخته شده که به نام "لانه گرگ" شهرت یافت. هیتلر از ۲۳ ژوئن ۱۹۴۱ تا ۲۰ نوامبر ۱۹۴۴ در مجموع ۸۰۰ روز را در این محل گذراند. این محل تعداد بسیار زیادی راهرو و اتاق مخفی بود و در اطراف آن چیزی در حدود ۵۴ هزار مین کاشته شده بود.
در هر زمان چیزی در حدود ۲۰۰۰ نفر در این مکان کار و زندگی می کردند. در ۲۰ جولای ۱۹۴۴ این مکان محلی بود که سوء قصدی نافرجامی بر علیه هیتلر در آن رخ داد . در ۲۵ ژانویه ۱۹۴۵ و به دلیل نزدیک شدن واحدهای ارتش شوروی به این محل این مکان توسط نازی ها منفجر شد. با وجود استفاده از حجم زیادی از مواد منفجره بسیاری از تاسیسات موجود در این محل سالم باقی ماندند. این محل دو روز پس از آن توسط ارتش سرخ تصرف شد. این مکان در حال حاضر سالیانه پذیرای ۱۸۰ هزار توریست است.

http://www.kocholo.org/img/images/1u1g3kseukjqkxpsdvh.jpeg

قلعه Berezhany
در سال ۱۵۳۴ میلادی فرمانده نظامی و سیاستمدار لهستانی "Mikołaj Sieniawski " تصمیم گرفت تا در ناحیه "Berezhany" در غرب اوکراین امروزی یک دژ مستحکم و به نوعی غیرقابل نفوذ را بسازد. او به این منظور یک منطقه باتلاقی در جزیره ای کوچک در نزدیک رود "Złota Lipa " نزدیک به بیست سال برای ساخت زمان برد و به نظر بسیاری از کارشناسان یکی از برترین بناهای ساخته شده در قرن شانزدهم میلادی بود. قطر دیوارهای این قلعه ۶ متر بود. این بنا در طول تاریخ بارها مورد تاخت و تاز اقوام بسیاری قرار گرفت اما همچنان پابرجا باقی ماند. جنگ اول جهانی آسیب شدیدی به این بنا وارد کرد و در زمانی که شوروی آن را تصرف کرد نیز بخش زیادی از آن از بین رفت. امروزه باقی مانده های این بنا در کشور اوکراین قرار دارد.

http://www.kocholo.org/img/images/etxa0dqiibtbs1iuw91i.jpeg

قلعه Corfe
در کشور انگلستان قلعه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها قلعه " Corfe" است. در سال ۱۰۶۶ ویلیام فاتح پس از تصرف انگلستان دستور داد تا در سراسر قلمرو او در اروپا قلعه هایی ساخت شود. در مجموعه ۳۶ قلعه ساخته شد. یکی از این قلعه ها که توسط اقوام نورمن ساخته شد " Corfe" نام دارد که در زبان اقوام ساکسون به معنی "شکاف" است.
این قلعه بر روی تپهای پوربک ساخته شده بود تا امنیت مسیرهای مواصلاتی در آن منطقه را تامین کند. این قلعه برخلاف بسیاری از قلعه های انگلیسی که در آن دوران در کنار رودها و در درون دره ها ساخته می شدند بر بالای تپه ها ساخته شده است. در طول جنگهای داخلی انگلستان بین سالهای ۱۶۴۲ تا ۱۶۵۱ میلادی این قلعه محل تجمع نیروی های وفادار به سلطنت بود و دو بار به محاصره درآمد. در طول این درگیری ها بخش های زیادی از این قلعه تخریب شد. در حال حاضر این قلعه سالانه مورد بازدید ۲۰۰ هزار توریست قرار می گیرد.

http://www.kocholo.org/img/images/lhprmq7wevcua7eus6sz.jpeg

برچسب ها :


ارسال نظر