سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

راز حلقه های افسانه ای

دسته بندی: گوناگون | نویسنده : admin |

  

برای دیدن ادامه عکسها و دانلود روی این عکس کلیک کنید

  راز حلقه های افسانه ای صحرای آفریقا کشف شد

 هزاران تکه حفره مانند در یک زمین لم یزرع چند متری که از آنها با عنوان " حلقه های افسانه ای" یاد می شود در صحرای نامیب در جنوب آفریقا بدون هیچ دلیلی ظاهر شده بود

راز حلقه های افسانه ای صحرای آفریقا کشف شد


پس از آنکه ظهور حلقه های اسرار آمیز در یک صحرای آفریقایی طی چند دهه دانشمندان را شگفت زده کرده بود، سرانجام راز آنها فاش شد.

هزاران تکه حفره مانند در یک زمین لم یزرع چند متری که از آنها با عنوان " حلقه های افسانه ای" یاد می شود در صحرای نامیب در جنوب آفریقا بدون هیچ دلیلی ظاهر شده بود.

نظریه های مختلفی درباره این حلقه ها مطرح شده بود که در میان آنها می توان به خاک رادیواکتیو، شهاب سنگ، وجود بیگانگان فضایی و یا افسانه های محلی چون زندگی یک اژدها زیر زمین که نفس گرمش زندگی نباتی را از بین برده، اشاره کرد.

qa7ymbiz6ngknac2g18.jpg

هزاران حلقه افسانه ای در صحرای نامیب در جنوب آفریقا وجود داشت که توضیح آن از نظر بسیاری از دانشمندان ممکن نبود

z0xoenj4teq8airbypiz.jpg

نظریه های مختلفی درباره علت ظهور این حلقه ها وجود داشت که در آن میان می توان به وجود یک اژدهای زیر زمین، خاک رادیواکتیو و شهاب سنگ اشاره کرد

این در شرایطی است که در نهایت یک پرفسور آلمانی معما را برای همیشه حل کرد.

نوربرت یورگنز از دانشگاه هامبورگ پس از یک تحقیق شش ساله و ۴۰ سفر به صحرای نامیب اظهار داشت که گونه ای از مورچه های شن عامل ایجاد این حلقه ها هستند.

وی صدها حلقه افسانه ای را در صحرای ۲۰۰۰ کیلومتری بررسی کرد و به این نتیجه رسید که Psammotermes allocerus یا مورچه های شن تنها گونه هایی هستند که به طور مداوم در این منطقه حضور دارند.

نظریه یورگنز این است که این مورچه ها ریشه گیاهان را پیش از جوانه زدن در صحرا می خورند تا یک محوطه آبی ایجاد کنند، درست به همان صورتی که سگهای آبی سد می سازند، به علت فقدان برگ درختان، آب باران بخار نمی شود و به جای آن در زیر سطح باقی می ماند و این امکان برای مورچه های شن فراهم می شود تا زنده بمانند و در فصل خشک فعال باشند.

lin0zlpzu5lfs9lozgx.jpg

نوربرت یورگنز اعتقاد دارد که مورچه های شن عامل ایجاد این پدیده عجیب هستند

این مورچه ها از ریشه گیاهان تغذیه می کنند و به طور تدریجی این حلقه ها را وسعت می دهند.

یورگنز نتیجه گیری کرده اند که این حلقه های افسانه ای نمونه چشمگیری از مهندسی بوم شناختی توسط مورچه های شن است که با هدف دراختیار گرفتن آب با ارزش در صحرای خشک و لم یزرع صورت می گیرد تا آنها بتوانند در فصلهای خشک و سالهایی که بارش آب اندک است زنده بمانند.

 

به گزارش مهر

برچسب ها :


ارسال نظر