سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

طبیعت باورنکردنی

دسته بندی: عکس | نویسنده : admin |

  

عکس هایی بسیار جالب از ویژگیهای جغرافیایی و قدرت باورنکردنی طبیعت…


“برای دیدن تمام عکسها، روی ادامه کلیک کنید !!! “

.*.*.*.*.*.*.*


استفاده از کلیه مطالب و عکسهای سایت،فقط با ذکر نام سایت کوچولومجاز مییاشد


<<<برای خواندن چگونگی تبلیغات در سایت کوچولو اینجا کلیک کنید>>>


برای اطلاعات بیشتر، حتما کلیک کنید


 .*.*.*.*.*.*.* سایت عاشقانه – تفریحی کوچولو .*.*.*.*.*.*.*


 

1 و ۲- ساحل سریلانکا ، ۲۶ دسامبر سال ۲۰۰۴ : پیش از رسیدن سونامی ویرانگر ، دریا ۴۰۰ متر عقبنشینی میکند:


 sri lankan coast.jpg


دقایقی بعد دیواری از آب ، به سوی ساحل حرکت میکند:  sri lankan coast3.jpg3- مخروط افکنه ، استان ژینژیانگ چین : این عکس در سال ۲۰۰۲ گرفته شده است و مساحت ۵۶٫۶ در ۶۱٫۳ کیلومتر دارد.
مخروط افکنه معمولا وقتی که تشکیل میشود که جریان آب وارد یک دره شود ، به خاطر رسوبات زیاد معمولا مسیرهای جریان آب گرفته میشوند و مثلثی از کانالهای فعال و غیرفعال ایجاد میشود:


  an alluvial fan.jpg4- عقبنشینی یخچالها در هیمالیا در بوتان: عکس زیر گرچه زیباست ولی در عین حال نگرانکننده است ، چرا که نشان می دهد پدیده گرم شدن اب و هوای زمین باعث آب شدن تدریجی یخچالها شده است ، پدیدهای که در دهههای اخیر آغاز شده است:


  retreating glaciers.jpg5گردباد ایزابل : این عکس در سال ۲۰۰۳ از ایستگاه فضایی بینالمللی گرفته شده است و اندازه بسیار بزرگ این گردباد را نشان میدهد ، گردبادی که سرعتی حدود ۱۶۵ مایل در ساعت پیدا کرده بود:


  hurricane isabel.jpg6- 21 آگوست سال ۲۰۰۳ ، ساحل شرقی گرینلند : در این عکس محل رسیدن ساحل و دریا منظرهای شبیه فراکتال به خود گرفته است ، به نظر میرسد دریا ریشه در ساحل دارد:


  greenland7- شفق قطبی : عکس حیرتانگیز و شبحوار زیر پدیدهای طبیعی به نام شفق قطبی را نشان میدهد و از شاتل آنلانتیس گرفته شده است:


  aurora borealis.jpg8- منظره کسوف کامل از فضا : این عکس در سال ۹۹ و از ایسنگاه فضایی میر گرفته شده است. این عکس سایه ماه را روی زمین نشان می دهد. قطر سایه ماه ، حدود ۲۰۰۰ کیلومتر است. این عکس جزو آخرین عکسهایی است که میر گرفته است.


  total solar eclipse.jpg9- پارک ملی اگمونت ، نیوزیلند : آتشفشان اگمونت آخرین بار سال ۱۷۷۵ فوران کرد و اکنون در مرکز یک پارک ملی قرار دارد. در پیرامون این آتشفشان جنگلی به شعاع ۹٫۵ کیلومتر قرار دارد:


  egmont national park2.jpg10- فوران آتشفشان اتنا ، اکتبر سال ۲۰۰۱ : عکسی که از ایستگاه فضایی بینالمللی گرفته شده است ، فوران آتشفشان اتنا در جزیره سیسیل ایتالیا را نشان میدهد. ابرهایی از خاکستر به سوی لیبی در حال حرکت هستند.


  etna eruption2.jpg11 موریتانی : این تصویر شگفتانگیز با پهنای ۳۰ مایلی ، از ساختمانی موسوم به richat در صحرای مورتانی گرفته شده است. این عکس به وسیله تابشسنجهای انعکاسی و گرمایی در سال ۲۰۰۰ و از فضا گرفته شده است.
اما این منظره عجیب چگونه به وجود آمده است؟ سالها در مورد جواب این سؤال بحث و مناقشه وجود داشت. در ابتدا تصور میشد ، این ساختمان در اثر برخورد یک شهابسنگ به وجود آمده است. ولی دانشمندان هیچ شواهدی از سنگهایی که به علت برخورد شهاب ، قائدتا میبایست بر اثر گرما و فشار تحت استرس قرار گرفته باشند ، نیافتند.
اکنون تصور میرود که فرسایش عامل ایجاد این منظره شگفتآور باشد.


richat structure.jpg

برچسب ها :


ارسال نظر