ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 16 نخست 123456712 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 227
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

نامگذاری فلش مموری

این روزها حافظه های فلش تقریبأ در دست تمامی افرادی که به نوعی با IT سر و کار دارند یافت میشود. حافظه های USB در حجم ها و اندازه های مختلف زیبا هر فردی را وسوسه میکند. به علت همین گسترش ، گاهی مشکلاتی برای کاربران پیش میاید. فرض کنید مجبورید همزمان چندین فلش دیسک را به سیستم خود وصل کنید ، طبعأ چندین درایو اضافه خواهید داشت و تشخیص هر درایو مشکل خواهد بود. یا حتی فلش شما با فلش دوستتان به علت شباهت ظاهری اشتباه شود! در این زمان بهترین راه حل قرار دادن یک نام اختصاصی برای فلش دیسک شماست. به این ترتیب که با هر بار وصل کردن دستگاه به سیستم ، نام درایو به نامی که شما تعیین کرده اید تغییر میابد. در این ترفند به معرفی روش اینکار میپردازیم.
    بدین منظور:

ابتدا فلش دیسک خود را به پورت USB وصل کنید.
    پس از ظاهر شدن آن در My Computer وارد Driver مربوط به آن شوید.
    در فضای خالی از صفحه راست کلیک کرده و از New ، گزینه Text Document را انتخاب کنید.
    حال فایل را با Notepad باز نمایید.
    سپس در خط اول عبارت زیر:
    [autorun]
    و در خط دوم:
    label=Tarfandestan
    را وارد کنید.
    دقت کنید به جای Tarfandestan نامی که دوست دارید به عنوان درایو شما تعلق گیرد را انتخاب کنید.
    حالا فایل را با نام autorun.inf ذخیره کنید.
    کار تمام است ، اکنون کافی است یکبار فلش را از USB جدا کرده و مجدد به آن وصل کنید.
    از این پس فلش دیسک شما یک نام اختصاصی دارد.
    رنگین کمان پاداش کسی است ، که تا آخرین قطره زیر باران بماند...
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

ترفندی برای عدم نمایش کامل صفحه PM هنگام رسیدن پیام

اگر از کاربران همیشگی مسنجر محبوب ، یاهو مسنجر باشید ، حتمأ به این موضوع پی بردید که نمایش PM ها گاهی چه آزارهنده میشود؟ به ویژه وقتی مشغول کاری هستید و با ارسال PM از جانب دوستانتان پنجره PM به طور مزاحمی ظاهر میشود. به خصوص وقتی شخصی در کنار شما حضور دارد این موضوع آزاردهنده تر نیز میشود. پس علاوه بر این موضوع برای تنوع هم که شده خوب است با استفاده از این ترفند نوع نمایش پنجره PM به هنگامی که دوستانتان به شما پیام میدهند را عوض کنید. مطمئن باشید از این تغییر رویه پشیمان نخواهید شد. لازم به ذکر است این نوع نمایش در مسنجرWindows Live Messenger به طور پیش فرض فعال است.

بدین منظور:

نرم افزار Yahoo Messenger را اجرا کنید.از منوی Messenger به Preferences بروید.در لیست Category گزینه Messages را انتخاب کنید. اکنون تنظیمات مربوط به این قسمت را در بخش دیگر پنجره مشاهده میکنید. حال تیک گزینه Minimize the message window to the taskbar را از قسمت When recive a new message بزنید. در زیر مجموعه آن تیک گزینه Show messages at the bottom right of screen را نیز بزنید. دکمه OK را بزنید تا تنظیمات ذخیره شود. اکنون منتظر بمانید تا دوستی به شما PM دهد، سپس خواهید دید پیام او ابتدا در پنجره کوچکی نمایش داده میشود. میتوانید با باز کردن پنجره PM در Taskbar، پیام او را بخوانید. دقت کنید اگر گزینه Show messages at the bottom right of screen را نزنید، این پنجره کوچک نیز نمایش داده نمیشود.
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

روشی برای تایپ سریع

تایپ نمودن 180 حرف در یک دقیقه شاید برای شما یک رویا تلقی شود ، اما بایستی بدانید اگر مهارت تایپ 10 انگشتی را فرا بگیرید میتوانید با سرعتی بیش از 5 برابر سایر کاربران عادی تایپ نمایید و با این مقدار حروف در دقیقه متون خود را تایپ کنید. این مهارت را میتوان بسیار گرانبها دانست چرا که در دنیایی که با سرعت رو به مجازی سازی میرود داشتن چنین توانمندهایی بسیار با ارزش است. تایپ 10 انگشتی یک مهارت است که با اندکی تمرین و ممارست میتوانید به آن دست یابید. در این ترفند قصد داریم چندین روش گوناگون که باعث ایجاد یک روند رو به رشد برای فراگیری تایپ 10 انگشتی میشود را برای شما بازگو نماییم.

با دقت به کیبورد نگاه کنید. دو تا از دکمه های صفحه کلید بر روی خود برجستگی های کوچکی دارند که وجود آنها به شما کمک می کند تا موقعیت این دو دکمه را حتی در تاریکی یا بدون نگاه کردن نیز بتوان پیدا کرد. دکمه های مذکور، حروف F و J می باشند. انگشت اشاره دست راست خود را روی حرف F و انگشت اشاره دست چپتان را روی حرف J بگذارید.
    دو انگشت سبابه خود را روی دکمه Space مستقر نموده و 6 انگشت باقیمانده را به ترتیب روی دکمه های کنار حروف F و J بگذارید (البته بدون فشردن دکمه ها). با مستقر شدن دستتان در این حالت، موقعیت تمامی دیگر کلیدها، نسبت به این 8 کلید ردیف وسط، قابل پیدا کردن می باشد.
    حال، برای تایپ کردن، هر کلیدی را که می خواهید فشار دهید باید از میان 8 انگشت ردیف وسط، فقط یک انگشت که به آن دکمه نزدیکتر است از جای خود بلند شده، کلید مذکور را فشرده و دوباره به جای خود بازگردد. (ترفندستان) پس از بازگشت انگشت به موقعیت اولیه، انگشت بعدی جهت فشردن دکمه بعدی از جای خود بلند شده، دکمه را فشرده و به جای خود باز می گردد. همینطور، هر دکمه ای را که می خواهیم فشار دهیم، فقط یک انگشت برای فشردن آن از جای خود حرکت کرده، آن کلید را فشرده و دوباره به جای خود باز می گردد.
    در شروع کار، ممکن است اجرای این روش، کمی برایتان دشوار بوده و یا احساس کنید، روش کندی است، اما فراموش نکنید که به مرور زمان آنقدر در این کار ماهر خواهید شد که سرعت نوشتنتان با صفحه کلید چندان فرقی با سرعت نوشتن با خودکار نخواهد داشت.
    کلیات ماجرا همین بود، اما یادتان باشد که میزان سرعت و مهارت شما در تایپ کامپیوتری فقط و فقط بستگی به میزان تمرین و تجربه تان خواهد داشت. چنانچه زمانی برسد که بتوانید 180 حرف در دقیقه تایپ کنید (با احتساب کسر 5 حرف به ازای هر غلط) ، یعنی شایستگی دریافت مدرک بین المللی این رشته را داشته و از نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور، یک تایپیست حرفه ای به شمار می آیید. پس اگر این مهارت را فرا گرفته اید بایستی به خود ببالید.
    به یاد هم داشته باشید مدت دوره آموزش تایپ حرفه ای، به طور معمول در آموزشگاه های فنی و حرفه ای 4 ماه است که گاهی بیشتر نیز می شود. اما جهت آموزش این مهارت به افرادی که واقعأ انگیره و پشتکار یادگیری آن را داشته باشند، یک جلسه نیز کافی بوده و بعد از آن در صورتی که تمرین مرتب و مکرر کنند، به مرور زمان در حد تایپیست های حرفه ای آموزش دیده ظاهر خواهند شد.
    متن فوق ، محتوای یک دوره 4 ماهه را در یک جلسه آموزش می دهد، پس در صورت یاد نگرفتن از خودتان نا امید نشوید. تجربه نشان داده است از هر سه نفری که توضیحات فوق برایشان بازگو شده، یک نفر واقعأ تایپیست شده است. چه بسا از میان سه نفر بعدی، آن یک نفر شما باشید!
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:8471d27063]پري گلم و ساغرجان و golak عزيز از همتون متشكرم كه منو در اين تاپيك همراهي كردين[/SIZE]

[SIZE=3:8471d27063]عکس گرفتن از صفحه مونيتور در ويندوز ويستا[/SIZE]

طریقه عکس گرفتن از صفحه مانیتور در ویندوز XP را تقریبأ تمامی کاربران مبتدی و پیشرفته آگاه هستند ؛ زدن کلید PrtScr و سپس Paste کردن در محیطی مانند Paint. در ویندوز ویستا هم این کار امکان پذیر است ، اما همان طور که مشخص است این روش چندان مطلوب نیست چرا که عکس از کل صفحه گرفته میشود در نتیجه بسیاری ترجیح میدهند از نرم افزارهای مرتبط استفاده کنند. اما ویندوز ویستا تدبیری بسیار عالی را در این زمینه اندیشیده است و ابزاری با توانایی های بالا را برای گرفتن عکس از صفحه مانیتور را در خود گنجانده است. در این ترفند قصد داریم به معرفی ابزار Snipping Tool ویندوز ویستا که اکثراً کاربران از آن بی خبرند بپردازیم.

بدین منظور:

بر روی دکمه Start کلیک کنید.
    در داخل فیلد جستجوی موجود در منوی Start ، عبارت snip را وارد کنید.

پس از ظاهر شدن Snipping Tool بر روی آن کلیک کنید.
    خواهید دید که پنجره این ابزار باز میشود.
    با انتخاب دکمه New چهار گزینه خواهید داشت که هر کدام برای گرفتن عکس از صفحه برای یک منظور خاص است:
    Free-form Snip به شما امکان عکس برداری از یک محدوده بدون قاعده را میدهد.
    Rectangular Snip به منظور عکس برداری از یک محدوده مستطیلی استفاده میشود.
    Windows Snip اجازه عکس برداری از پنجره ای که اکنون باز است را به شما میدهد.
    و در آخر نیز Full-screen Snip از کل صفحه مانیتور عکس میگیرد.
    پس از گرفتن عکس از صفحه ، تصویر شما در Clipboard ویندوز ذخیره میشود. اکنون شما میتوانید با استفاده از یک نرم افزار ویرایش عکس همانند Paint ویندوز ، تصویر خود را با انجام عمل Paste بازیابی کنید.
    اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:219c3513ac]دانلود آهنگهای مختلف به شکل رايگان از گوگل[/SIZE]

بسیاری از کاربران وقت زیادی را در موتورهای جستجو و وب سایت های مختلف صرف میکنند تا آهنگ های مورد علاقه خودشان را به شکل رایگان از طریق اینترنت دانلود کنند. در این بخش قصد داریم یک ترفند جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید آهنگ های مورد علاقه خودتان را با فرمتهای مختلف از موتور جستجوی گوگل و بدون دردسر دانلود کنید.

بدین منظور :

وارد موتور جستجوی گوگل بشوید. (www.Google.com)

اکنون دستور زیر را در قسمت جستجو وارد کنید:

intitle:index. of? Format IrPDF

اکنون میبایست پارامترهای جستجو را جایگزین کنید:

در دستور فوق به جای واژه " IrPDF " میبایست نام خواننده مورد نظر را تنها به زبان انگلیسی وارد کنید.
    به جای واژه " Format " نیز بایستی فرمت مورد نظر آهنگ را تعیین کنید.

برای درک بیشتر یک مثال میزنیم:

در صورتی که به دنبال یک آهنگ از خواننده ای به نام OMID باشیم میبایست به جای IrPDF عبارت OMID را وارد کرده و به دنبال آهنگ با فرمت MP3 باشیم به جای Format عبارت MP3 را تایپ میکنیم .

پس میشود:

intitle:index. of? Mp3 Omid

حالا Enter میزنیم تا جستجو انجام شود.

اکنون در صفحه جستجو میتوانید نتایج را داشته باشید ، با ورود به هر نتیجه جستجو لیست آهنگ ها موجود است. کافی است روی نام آهنگ کلیک کنید و منتظر دانلود آهنگ بمانید.

چندین مثال دیگر:

intitle:index. of? Mp3 Chavoshi
    intitle:index. of? WMA Eminem
    intitle:index. of? WMA Shadmehr

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:2500bf2210]هفت ترفند مفيد در نرم افزار مايکروسافت ورد[/SIZE]

1- اگر در حال تایپ کردن یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید ، کافیست نشانگر را در کنار و یا در زیر کلمه مربوطه ببرید و کلیدهای شيفت + اف هفت را فشار دهید.با این کار فهرستی از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمایش داده میشود.

2- اگر فرمت قسمتی از متن را تغییر داده اید ، مثلا رنگ یا نوع فونت آن را عوض کرده اید و حالا میخواهید به همان وضعیت پیش فرض ورد برگردانید، میتوانید آن بخش از متن را انتخاب و کلیدهای کنترل + اسپيس را فشار دهید.

3- وقتی میخواهید بخشی از متن را انتخاب کنید، میتوانید کلمه آلت را پائین نگه دارید و با ماوس بصورت کشيدن کنید.این کار باعث می شود عمل انتخاب به صورت مستطیل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگیری افزایش یابد.

4- با فشردن کلید شيفت + اف پنج میتوانید به قسمتی از متن که بتازگی تغییری در آن ایجاد کرده اید بروید. فشردن مجدد این کلیدها شما را به قسمتهای تغییر یافته قبلی متن میبرد.

5- در پنجره نمايش چاپ شما میتوانید پیش از پرینت گرفتن ، پیش نمایشی از فایل خود را ببینید.اگر در همین پنجره بخواهید تغییراتی در متن بدهید ، کافیست روی آیکون بزرگنمائی کلیک کنید تا اجازه تصحیح در متن به شما داده شود.

6- اگر میخواهید همزمان دو بخش مختلف از یک سند را ببینید، میتوانید فایل مربوطه را در نرم افزار ورد باز کرده، ماوس را بالای فلش موجود در بالای نوار لغزان نگه دارید تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازی با دو فلش در بالا و پائین آن درآید.آنگاه کلیک کنید و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پائین بکشید. حال صفحه به دو قسمت تقسیم میشود که در هر دو بخش همان فایل نمایش داده میشود و همزمان میتوانید دو بخش مختلف فایل را ببینید و ویرایش کنید.

7- اگر فایلتان بزرگ است و پیدا کردن مطالب برایتان دشوار است، کافیست گزینه دوکيومنت مپ را از منوی ويو انتخاب کنید تا فهرستی از عناوین سند شما را نشان دهد. حال با کلیک بر هر عنوان به آن قسمت از فایل خود پرش میکنید.

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:504fbaf588]سالم سازی 100% ويندوز اکس پی[/SIZE]

در مواردی که به عملکرد سيستم خود اطمينان نداريد يا برای اطمينان از صحت عملکرد فايلهای ويندوز اکس پی و جايگزينی فايلهای اصلی به جای فايلهای احتمالی معيوب ، نيازی به فرمت و نصب مجدد سيستم عامل اکس پی نداريد و اگر ديسک سيستم عامل ويندوز اکس پی را داريد به ترتيب زير عمل کنيد:
    ۱- از منوی استارت گزينه ران را انتخاب کنيد.
    ۲- در کادر اپن دستور را تايپ کنيد

sfc /scannow

( قبل از / حتما بايد فاصله باشد)

۳- کادری ظاهر می شود که از شما ميخواهد ديسک سيستم عامل را در درايو قرار دهيد تا بتواند فايلهای اصلی را جايگزين فايلهای معيوب نمايید.

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:fd82308b91]پرسيدن ساعت از گوگل[/SIZE]

شايد براتون پيش اومده باشه كه ساعت سيستمتون اشتباه باشه و بخواهيد بدانيد ساعت كامپيوترتون رو به صورت دقيق تنظيم كنيد . و يا اينكه يكي از بستگان شما در يكي ازكشورهاي ديگه زندگي مي كنه و بخواهيد بدونيد كه هم اكنون اونجا ساعت چنده …

براي اطلاع از ساعت محلي خودتون كافي است تنها عبارت

what time is it

را در نوار جستجو وارد كرده و بر روي دكمه:

Search

كليك كنيد.

همچنين اگر قصد داريد ساعت محلي كشور يا شهر ديگري را بدست آوريد كافي است عبارت:

what time is it CITY

را بنويسيد. مثلا:

what time is it London

حتما توجه کنيد از گوگل انگليسی استفاده کنيد

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:eeed7fd65e]دسترسی آسان به همه قسمتهای ياهو[/SIZE]

برای مراجعه به بخش های مختلف ياهو! همچون Yahoo! Mail و Yahoo! Photos و يا Yahoo! Movies و… كافی است فقط نام بخش مربوطه را يه همراه علامت تعجب (!) در كادر جستجو ياهو! ذكر كرده و سپس دكمه Search را كليك كنيد يا كليد Enter را بزنيد. جالب تر اين جاست كه اين كادر جستجو ياهو! در هر كجا می تواند باشد (در كادر جستجوی پيغام رسان ياهو و يا نوار ابزار ياهو!). برای مثال برای مراجعه به سرويس پست الكترونيك ياهو! ( Yahoo! Mail ) می توان در كادر جستجو عبارت !Mail را وارد كرد و ادامه ماجرا. . .

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:bc84823c97]افزودن Copy to و Move to به منوی راست کليک[/SIZE]

همان طور که میدانید برای انجام عمل Copy و یا Cut میبایست بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و Copy یا Cut را انتخاب کنید و در نهایت آن را در مکان مورد نظر Paste کنید. حرفه ای ها هم ممکن است برای بالا بردن سرعت عمل از کلیدهای میانبر Ctrl+C و Ctrl+X و Ctrl+V استفاده کنند. اما این راه هم زمان زیادی را صرف میکند. قصد داریم تا ترفندی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید دو قابلیت Copy to و Move to را به راست کلیک موس خود اضافه کنید. با استفاده از این دو قابلیت میتوانید انجام عمل Copy و یا Cut را در زمانی بسیار کم انجام دهید و سرعت عمل خود را بالا ببرید.

بدین منظور:

از منوی Start به Run رفته و در آن عبارت regedit را تایپ کنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
    وارد پوشه HKEY-classes- root / Directory / Shellex شوید.
    حال بر روي پوشه ContextmenuHandlers راست كليك كرده وسپس گزينه New و پس از آن گزينه Key را انتخواب كنيد و اسم آنرا Copy to بگذاريد.
    در قسمت سمت راست بر روي (Default) دوبار كليك كرده و در قسمت Value data عبارت:

{C2FBB630-2971- 11d1-A18C- 00C04FD75D13}

را بنويسيد.
    پوشه ديگري مطابق دستورالعمل 4 بسازيد ولي اين بار نام آنرا Move to بگذاريد و مانند قسمت قبل بر روي (Default) دوبار كليك كرده و در قسمت Value data عبارت:

{C2FBB631-2971- 11d1-A18C- 00C04FD75D13}

را بنويسيد. بعد از خاموش و روشن کردن کامپيوتر اين امکان به منوی راست موس شما اضافه ميگردد. البته اين قابليت در دسکتاپ عمل نميکند.

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:3f0dc5e121]تغيير حجم سطل زباله ويندوز[/SIZE]

مطلبی كه در اين قسمت می خوانيد درباره سطل آشغال ویندوز یا همان RecycleBin است. RecycleBin ، به طور پیش فرض10 درصد از فضای هر پارتیشن از دیسک سخت شما را برای ذخیره فایلهای حذف شده، به خود اختصاص داده است. شاید دیسک سخت شما فضای زیادی داشته باشد و دلتان بخواهد مقدار فضای اختصاصی داده شده از دیسک سخت خود را برای RecycleBin افزایش یا کاهش دهید. برای اینکار، روی RecycleBin کلیک سمت راست کرده properties را انتخاب کنید؛ در پنجره ظاهر شده، در قسمت maximum size of Recyclebin می توانید با تغییر مکان لغزنده، مقدار آن را به اندازه مورد نظر خود تغییر دهید.

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

فایل های PDF را در مرورگر فایر فاکس نخوانید!

اگر شما نیز از کاربران مرورگر محبوب فایرفاکس هستید حتمأ با یکی از مشکلات همیشگی موجود برخورد داشته اید. به این شکل که در هنگام مرور صفحات وب کافی است اقدام به مشاهده یک فایل با فرمت PDF کنید ، در این زمان فایرفاکس سعی میکند فایل PDF را به کمک Adobe Reader در محیط خود مرورگر باز کند.
    نتیجه این کار ممکن است به علت کم بودن رم و پایین بودن سرعت اینترنت به هنگ کامل مرورگر منتهی شود.
    در نتیجه به جای این همه دردسر بهتر است به جای باز کردن مستقیم فایل ها منتهی به pdf. آنها را بر روی هارد ذخیره کرد و سپس آنها جداگانه باز نمود. این کار به طبع در هر بار وقت گیر است.
    در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید پس از وارد شدن به آدرس یک فایل PDF ، فایرفاکس به شکل اتوماتیک فایل را به جای باز نمودن ، بر روی هارد ذخیره میکند.

بدین منظور:
    Firefox را اجرا نمایید.
    از منوی Tools به Options مراجعه کنید.
    حالا به تب Applications بروید.
    اکنون در لیست موجود بر روی Adobe Acrobat Document کلیک کرده و حالت آن را بر روی Save File تنظیم کنید.
    بر روی دکمه OK کلیک نمایید.
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

اجرا کردن برنامه ی Clip board در ویندوز xp

همانطور که میدانید هر چيزي را كه در ويندوز Copy يا Cut مي*كنيم در حافظه ClipBoard قرار مي*گيرد. اگر ما در ویندوز ۲ تا متن کپی کنیم متن قبلی از بین می رود و متن جدید جای گزین می شود برای جلوگیری از این کار از دستور زیر پیروی می کنیم:

clipbrd.exe را در Run تایپ کرده و OK میکنیم. اینک بر نامه ی ClipBook Viewer اجرا می شود
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

[SIZE=3:c699af28b7]10 خطر بزرگ شبکه اینترنت و راهای مقابله با آن [/SIZE]

هرچه را که روي اينترنت مي*خوانيد باور نکنيد، اينترنت جاي خطرناکي است، پر از هکر که مي*توانند در عرض چند ثانيه به PC شما حمله کنند، ويروسهايي که مي*توانند سيستم شما را از پاي درآورند. اين جملات را تا به حال چند دفعه شنيده*ايد؟ مردم ديگر گوششان پر از اين جمله*هاي رعب*آور و وحشت انگيز شده است ولي واقعيت چيز ديگري است. چند وقت پيش در يک گروه خبري نوشته بود”. آيا مي*دانيد که هر کليک روي ويندوز 98 و منوي Start شما بطور دائم و بصورت مخفي در يک بانک اطلاعاتي ذخيره مي*شود؟” و حتي مي*توانند هر صفحه وبي که سالهاي سال پيش ديده*ايد را هم به شما نشان دهند و مي*توانند بفهمند که کدام سايتها را ديده*ايد؟ شايد اين خبرها تا حدي درست باشد ولي کمي هم اغراق آميز هستند.لذا ما تصميم گرفتيم که به جاي اين حرفها کمي فني*تر با قضيه برخورد کنيم و راههاي حمله و مقابله را در کنار هم به شما آموزش دهيم. پس با ما باشيد:

لذا ما تصميم گرفتيم که به جاي اين حرفها کمي فني*تر با قضيه برخورد کنيم و راههاي حمله و مقابله را در کنار هم به شما آموزش دهيم. پس با ما باشيد:

Spyware –1

سايت http://www.whatis.techarget.com به ما گفت که Spyware برنامه*اي است که بصورت پنهاني روي سيستم شخصي مي*نشيند و اطلاعات خاصي را به سمت مشخصي مي*فرستد. بسياري از اين برنامه*ها با کليک شما روي يک تبليغ در يک سايت وارد سيستمتان مي*شوند. براي درک بهتر اين مسئله ما آخرين نسخه Go!zilla (که ادعا شده آن يک Spyware است) را روي يک ماشين نصب کرديم. در حين نصب، صريحاً ذکر شد که اين برنامه در Background اجرا مي*شود و اطلاعاتي را جمع*آوري مي*نمايد و به سمت سايتهاي تبليغ کننده مي*فرستد. پس از نصب، قسمت تبليغات برنامه (Radiate) منوي Start > Programs خود را دارد و شما مي*توانيد مطالب بيشتري را در مورد آن يا حذف کامل آن در اينجا بخوانيد.

آقاي Steve Gibson سايت وبي دارد که در آدرس http://www.grc.com قرار دارد و توجه مردم را بيشتر به Spywareها جلب کرده است (به قسمت www.grc.com/00/spyware.htm مراجعه کنيد).

اگر بخواهيم در مورد Spyware توصيه*اي کرده باشيم بايد خدمتتان عرض کنيم که هيچ برنامه تبليغي را روي سيستم خود نصب نکنيد و اگر هم اين کار را انجام داديد، حتماً licence را بخوانيد، فقط روي Ok کليک نکنيد و ادامه دهيد.

شايد چند تا از اين بسته*هاي نرم افزاري هم اکنون روي سيستم شما نصب باشند، سايت http://www.lavasoft.de به شما در حذف آنها کمک مي*کند ولي راحت باشيد زيرا حذف برخي از قسمتهاي تبليغاتي برنامه*ها مي*تواند کلاً باعث از کار افتادن برنامه*ها شود.

درجه خطر: 2
    http://www.spychecker.com يک بانک اطلاعاتي بزرگ از spywareها است.

2 – برنامه*هاي ستيزه جو

هر کاري روي اينترنت يک کار خطا محسوب نمي*شود و گاهاً مثل يک شوخي يا آزار دوستانه هم تلقي شده*اند.

مثلاً نگاهي به مگاهرتز http://www.gohip.com بيندازيد. “ارتقاء مرورگر” آنرا نصب کنيد و بگذاريد خودش پيش فرض Search شما را Set کند و تبليغات را بصورت ثابت نمايش دهد و سايتهاي ديگر را با اضافه کردن آنها به Favorite شما، اعلام نمايد. هيچ گزينه Uninstallاي هم وجود ندارد. براي اينکه متوجه شويد چگونه مي*توان اين برنامه را remove کرد به سايت http://www.gohip.com/remove_enhancement.html مراجعه کنيد. بعضي وقت*ها برنامه نويسي بد، کاربران را بطور جدي دچار مشکل کند.

برنامه*هاي زيادي که احتياج به کار بصورت تنگاتنگ با مرورگر را دارند (مثلاً يک شتابدهنده مرورگر) خود را همچون يک Proxy روي سيستمتان نصب مي*کنند و اين بدان معني است که کنترل اتصال اينترنت شما را به دست مي*گيرد. اگر بعد از Uninstall کردن به درستي فايلهاي اين برنامه*ها remove نشود مرورگر شما صفحات وب را ديگر نشان نخواهد داد. پاک کردن تنظيمات Proxy تنها راه رفع مشکل است. Tools > Internet Options > Connections > LAN Settings را انتخاب کنيد و علامت Use a proxy server را پاک کنيد.

عملاً راهي براي رهايي از اين برنامه*ها وجود ندارد ولي يک راه جالب براي رفع اين مشکل اين است که وقتي شما برنامه*اي اين چنين را نصب مي*کنيد، هرگز از قسمت Conditions نخوانده رد نشويد (به سايت http://www.gohip.com/freevideo مراجعه کنيد تا دقيقاً علت اين کار را متوجه شويد). روي برنامه*اي مثل ( http://www.roxio.com ) سرمايه گذاري کنيد که بوسيله* آن مي*توانيد اشتباهات خود را Undo کنيد. و در ضمن يک سري هم به سايت
    http://groups.google.com براي توصيه*هاي بيشتر بزنيد.

درجه خطر: 3
    به سايت GoHip براي دريافت اطلاعات مراجعه کنيد.

3 – حملات DoS

بچه*هاي اسکريپت کوچکترين فرم حمله*ها محسوب مي*شوند. به خاطر کمبود توانايي تکنولوژي در انجام انواع حملات کاغذي، آنها با استفاده از برنامه*هاي خاصي که نوشته*اند باعث آزار و اذيت افراد ديگر مي*شوند (DoS = Denial of Service به زبان ساده يعني روشي براي از کار انداختن PC شخص ديگري).

شايد برايتان جالب باشد که بدانيد انجام اينکار خيلي ساده*تر از آن است که بتوانيد تصور کنيد. مثلاً اگر يک برنامه بتواند مجموعه داده*هايي را به سمت يک PC با سيستم عاملي که Update نشده بفرستد، در آن صورت آن PC، هنگ خواهد کرد و ارتباط اينترنت خود را از دست خواهدداد يا صفحه آبي رنگ ويندوز که به صفحه مرگ آن معروف است ظاهر خواهد شد. تمام اسکريپت نويسهاي اين نوع حملات بايد آدرس IP شما را بدانند واگر مثلاً شما در يک IRC باشيد يا در حال استفاده از يک برنامه پيام رسان مثل ICQ باشيد، بدست آوردن IP شما مثل آب خوردن است.
    اما خبر خوب در مورد حملات DoS اين است که آنها رو به زوال مي*روند و ديگر آنقدرها هم خطرناک نيستند حتي اگر باعث Crash شدن سيستم شما شوند يک reboot همه چيز را به حالت نرمال باز خواهد گرداند.

اما خبر بد اينکه، محافظت در برابر آنها سخت است. بهترين روش، به روز نگهداشتن ويندوز خود
    http://www.windowsupdate.com و ديدن سايتهاي جالبي مثل http://www.irchelp.org/irchelp/nuke مي*باشد.

درجه خطر: 2
    مطالبي بيشتري را در مورد انواع روش حمله و کتابخانه*هاي آن پيدا کنيد. سايت
    http://www.antionline.com/cgibin/anticode/anticode.pl را ببينيد.

4 – ويروسها

ويروسها برنامه*هاي مشکوکي هستند که خودشان را به يک ميزبان مي*چسبانند. در حالي که اولين ويروس در يک کد اجرايي پيدا شد (معمولاً به دنبال فايلهاي .EXE و .Com مي*آمدند) ولي با آمدن زبانهاي اسکريپتينگ ويندوز، حوزه فعاليت آنها به e-mail، ورد و اکسل و بسياري از برنامه*هاي ديگر هم کشيد. هرچند بسياري از ويروسها تنها براي تکثير خود ساخته شده*اند ولي برخي هم حاوي داده*هايي هستنند. حذف يا رونويسي فايلهاي مهم از جمله کارهاي بدي است که برخي از آنها انجام مي*دهند. ولي اگر بتوانيد مطمئن شويد که ويروسي نداريد، احتمالاً خيلي خوشحال خواهيد شد.

هرگز کسي نمي*تواند بطور کامل مطمئن باشد که عاري از ويروس است اما با استفاده از يک برنامه ضدويروس خوب که داراي پشتيبانيهاي بروز است خطر وجود ويروس مي*تواند به مقدار زيادي کاهش يابد. مي*توانيد براي شروع از سايتي مثل http://antivirus.cai.com يا http://housecall.antivirus.com (که بصورت online شما را اسکن مي*کند) استفاده کنيد.

يادتان باشد که روي اينترنت به هيچ کسي اعتماد نکنيد و تمام فايلها و e-mailهايي که مي*گيريد را اسکن کنيد. و در آخر اينکه خود را با سايتهايي مثل http://www.antivirus.com/vinfo به روز نگهداريد.

درجه خطر: 9
    آخرين اخبار را در مورد ويروسها در سايتي مثل http://packetstorm.security.com پيدا کنيد.

5 – Cookieها

شما در يک مغازه online هستيد و مجموعه*اي از سي دي*هايي را که مي*خواهيد بخريد انتخاب کرده*ايد ولي ناگهان متوجه مي*شويد که قرارتان دير شده است. مشکلي نيست، مي*توانيد مطمئن باشيد که برمي*گرديد و سبد خريد هنوز حاوي ديسکهاي شما خواهد بود و لازم نيست که از نو شروع به خريد کنيد. اين خاصيت به اين دليل وجود دارد که آن سايت يک کوکي به روي مرورگرتان مي*فرستد که حاوي اطلاعاتي درباره سفارش شما است. سايتهاي ديگر نمي*توانند اين کوکي را بخوانند ولي همان سايت مي*تواند کوکي خود را بخواند. لذا وقتي برمي*گرديد مي*توانيد عمليات خود را ادامه دهيد.

خب تا اينجا که کوکي خوب بود اما در بعضي مواقع اين تکنولوژي براي کارهاي بيشتري استفاده شده است. بعضي از بنرهاي تبليغاتي از طريق کوکيها به سيستم شما يک شماره شناسايي منحصربفرد مي*دهند و تبليغاتي را که شما ديده*ايد را ذخيره مي*کنند. اين کوکيها صرفاً براي اين هستند که بدانند شما چه سايتهايي را معمولاً دوست داريد ببينيد و شايد هم اصلاً ندانند شما چه کسي هستيد ولي گاهي باعث مزاحمت يا ارسال تبليغات زيادي روي سيستم مي*شوند.

اگر نام و آدرس خود را وارد سايتي کنيد مي*توانيد انتظار داشته باشيد که خيلي زود همه از آن مطلع شوند و در دنياي واقعي اين آدرسها روي mailling listها خريد و فروش مي*شوند. و از همه بدتر اينکه تنظيمات کوکي مرورگر شما مي*تواند کنترل کل سيستمتان را به شخص ديگري هم بسپرد.

درجه* خطر: 1
    بهترين راه فرار از کوکيها استفاده از نت اسکيپ 6 است. کوکيها در اين برنامه مي*توانند مشاهده و پاک شوند يا اينکه بلوکه شوند و براساس سايت مجاز به کار روند.

6 – Hacking و Cracking

شايد اين الفاظ را از جاهاي مختلفي شنيده* باشيد. يک فايروال بخريد ولي باز هم سيستم شما مي*تواند بوسيله يک بچه 13 ساله هک شود. درست است که اينترنت خيلي شلوغ و بي در و پيکر است ولي گاهي وقتها هکرها تنها کاري که مي*توانند بکنند اين است که کنترل مرورگر شما را به دست گيرند يا نسخه ويندوزتان را بفهمند.

ولي اگر روي سيستمتان، فولدرهايي را بصورت Share داشته باشيد و از طرفي سيستمتان هم روي اينترنت باشد و آن فولدرها هم اسم رمزي براي دسترسي نداشته باشند و تازه file and print sharing هم نصب باشد بايد مطمئن باشيد که بدست آوردن فايلهاي روي سيستمتان مثل آب خوردن است. ولي اگر اين چنين نيست هکرها نمي*توانند به راحتي به سيستم شما وارد شوند (به قسمت Trojanها در همين مقاله مراجعه کنيد). به سايت
    http://grc.com/It/hometouse.htm براي اطلاعات بيشتر مراجعه کنيد.

اگر سيستم شما عضوي از يک شبکه مايکروسافت نيست file and printer sharing را از روي سيستم خود حذف کنيد (به Control panel برويد و آيکن Network را دوباره کليک کنيد و اگر ديديد که در ليست آنرا داريد مي*توانيد آنرا remove کنيد). در ضمن فولدرهاي share شده بي خودي را هم حذف کنيد يا حداقل روي آنها يک اسم رمز 10 حرفي بگذاريد.

درجه خطر: 5
    file and printer sharing را روي ويندوز خود بي خودي نصب نکنيد. به سايت http://www.doshelp.com/sharing.htm مراجعه کنيد.

Trojans –7

در دنياي PC يک Trojan هر برنامه*اي است که مي*تواند اهداف امنيتي داشته باشد و اغلب هم مشکوک مي*آيد و مي*رود و از ديد ما مخفي است وقتي يکي از آنها روي سيستم شما نصب باشد از طريق اينترنت دائماً با نويسنده خود تماس مي*گيرد. گاهي هم مي*تواند همچون يک Server ايفاي نقش کند و بدين ترتيب کنترل سيستم شما دست سازنده Trojan مي*افتد. اولين کاري که اين برنامه مي*کند اين است که اسم رمزهاي شما را به سمت سازنده* خود مي*فرستد. معروفترين آنها Subseven است http://www.sub7files.com که مي*توانيد جزئيات آنرا در سايت مذکور بخوانيد. يک فايروال شخصي مثل http://www.zonealarm.com مي*تواند جلوي يک Trojan را بگيرد ولي يادتان باشد که اين برنامه هم نمي*تواند همه چيز را صددرصد تضمين کند. هيچ فايروالي کامل نيست و بعضي از آنها مي*توانند به راحتي دور زده شوند. ولي حواستان به برنامه*هاي اينچنيني باشد. هر e-mailاي که به سمت شما مي*آيد مي*تواند حاوي يک Trojan باشد و برنامه*هاي Shareware از يک منبع معروف مثل http://www.tucows.com هم مي*توانند حاوي Trojan باشد،*هيچ مهم نيست که برنامه را از کجا Download مي*کنيد.هر فايلي را که مي*گيريد اسکن کنيد. http://www.moosoft.com cleaner برنامه* خوبي براي اسکن کردن Trojanها است و ابزارهاي رايگاني مثل آنچه که در سايت http://www.diamondcs.com.au است هم به دردتان خواهد خورد. با آخرين اخبار Trojanها به روز باشيد http://www.dark-e.com و مطمئن باشيد که در امان خواهيد بود.

درجه خطر: 9
    فايروالهايي مثل http://www.zonelabs.com مقاومت خوبي در مقابل Trojanها دارند.

کتابخانه*هايي مثل http://www.multimania.com/cdcorg/trojans.html روش خوبي براي پيداکردن روش کار اسبهاي تراوا هستنند. هيچ چيزي را Download نکنيد مگر اينکه دقيقاً بدانيد چگونه کار مي*کند و سيستم شما را آلوده نمي*نمايد.

8 – مردم

شما داده*هاي مهمي را روي سيستم خود داريد لذا طبيعي است که بوسيله هکرها مورد توجه قرار گيريد. اما آيا مطمئن هستيد که خطر در کنار خانه شما نيست؟ اگر شخصي به PC شما دسترسي داشته باشد مي*تواند بفهمد که چه سايتهايي را شما اخيراً ديده*ايد و با جمع آوري اطلاعاتي مي*تواند اسم رمز شما را هم پيدا کند يا اينکه برنامه*اي را روي سيستم شما نصب کند که هر فشار کليد روي سيستمتان را log کند. هيچ شخصي دوست ندارد که فکر کند فاميل، دوست يا اقوامش اينکار را مي*کنند ولي باور کنيد که از اين اتفاقها بارها رخ داده است.

يکي از راهها اين است که به کسي اجازه دسترسي به سيستمتان را ندهيد. مطمئن باشيد که کامپيوترتان يک روز مثلاً به خاطر تعمير مي*تواند به جاي ديگري برود و در اين صورت اطلاعات شما به راحتي لو خواهد رفت. اگر شماره*هاي خصوصي خود مثل شماره اقوام يا شماره Credit card خود را روي سيستم داشته باشيد و اين اطلاعات به دست ديگري بيفتد، تمام است. بد نيست که روي برنامه*هايي مثل http://www.pc-magic.com که اجازه مخفي کردن فولدرها و کدکردن محتويات آنها را مي*دهد سرمايه*گذاري کنيد. برنامه*هاي مخفي سازي مثل http://www.pgpi.org هم مي*توانند مفيد باشند.

براي حذف هميشه و نابود کردن برخي از فايلها که نمي*خواهيد اثري از آنها باقي بماند از برنامه*اي مثل
    http://www.tropsoft.com/pcsecurity استفاده کنيد.

9 – نرم افزارهاي مونيتورينگ

هرآنچه را که مي*خواهيد مي*توانيد روي PC خود انجام دهيد ولي معلوم نيست که با سيستم شما وقتي که بالاسر آن نيستيد چه مي*کنند. برنامه http://www.iopus.com/starr.htm يک مثال خوب از برنامه*اي است که هرآنچه را که تايپ مي*کنيد log مي*کند، هر سايتي را که مي*بينيد، تبادلات اطلاعاتي در برنامه*هاي messaging را برايتان نگه مي*دارد و هيچ کس هم متوجه وجود آن نمي شود. و هيچ ردپايي در Windows Task Manager نمي*گذارد.

البته راه*حلهاي دفاع در برابر STARR هم در تئوري وجود دارد. مثلاً مي**توانيد در Safe mode سيستم را بوت کنيد و احتمالاً بسياري از برنامه*هاي شما ديگر load نخواهند شد و فايلهاي اجرايي را روي ديسک خود پيدا کنيد و آنها را rename يا Disable کنيد.

درجه خطر: 6
    MSINFO32.EXE را اجرا کنيد و Tools > System configuration utility > Startup را انتخاب نمائيد. برنامه*هاي مانيتورينگ را هم در ليست خواهيد ديد.

10 – برنامه*هاي استثمار کننده

بسياري از افراد فکر مي*کنند که با نصب فايروال از شر حملات online در امان هستند ولي اين طور نيست. هر برنامه*اي که روي اينترنت از آن استفاده مي*کنيد مثل مرورگر، IM و ... مي*توانند باگ داشته باشد. بيائيد به Ie5.5 به عنوان يک نمونه بپردازيم. اگر تنظيمات پيش فرض آنرا دست نزنيد براي يک سايت امکان اين وجود دارد که به فايلهاي روي سيستم شما دست يابد. سايت http://www.guninski.com/scractx.html را براي جزئيات بيشتر ببينيد. شايد جالب باشد که بدانيد هر کسي مي*تواند يک HTML e-mail به سمت شما بفرستد که بطور اتوماتيک بدون هشدار برنامه*اي را روي سيستم شما اجرا کند (اگر IE نسخه 01/5 يا 5/5 داشته باشيد که بدتر هم است) سايتهاي http://www.microsoft.com/technet/sec...n/ms01-020.asp و http://www.icq.com/features/security و سايتهاي ديگري مثل
    http://www.securityfocus.com را ببينيد
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

[SIZE=3:015f6c75a0]استفاده از اينترنت به صورت Offline[/SIZE]

اگر شما در هزينه هاي خود جهت اتصال به اينترنت مي خواهيد كمي صرفه جويي كنيد اين قسمت را بخوانيد.
    در اين قسمت ما قصد داريم به معرفي فعاليتهايي كه شما مي توانيد در حالت Offline انجام دهيد بپردازيم ولي Offline چيست و چه تفاوتي با Online دارد؟
    ما در اينترنت با دو اصطلاح Online و Offline رو به رو هستيم، هنگامي كه شما به اينترنت متصل هستيد اصطلاحاً به شما مي گويند Online و هنگامي كه به اينترنت متصل نمي باشيد به شما مي گويند Offline هستيد.ولي چگونه مي توان در حالت Offline بدون اينكه به اينترنت متصل بود از آن استفاده كرد؟ براي رسيدن به جواب اين سؤال با ما همراه شويد.
    نكته: يكي از پيش پا افتاده ترين كارهايي كه شما مي توانيد در حالت Offline انجام دهيد تايپ و ويرايش نامه هايي است كه مي خواهيد Email نماييد.
    بررسي صفحات وب :
    يكي از روشهايي كه شما براي بررسي صفحات وب در حالت Offline مي توانيد انجام دهيد ذخيره سازي آنها در حالت Online و مطالعه در حالت Offline است. ولي آيا بايد هر بار كه به اينترنت متصل مي شويم صفحات مربوطه را، براي دسترسي به اطلاعات به روز، مجدداً ذخيره نماييم؟ براي به روز كردن صفحات لازم نيست كه شما هر بار آنها را ذخيره كنيد، مرورگر Internet Explorer امكانات مناسبي را در اختيار شما قرار مي دهد تا در هر بار اتصال به اينترنت، عمل به روزسازي به صورت اتوماتيك انجام پذيرد.براي اين كار ابتدا سايت مورد نظرتان را فعال نموده و از منوي Favorite گزينه Add to Favorites را براي باز شدن كادر محاوره اي Add Favorite انتخاب کنيد.گزينه Make Available Offline را در پنجره باز شده انتخاب كرده و كليد OK را انتخاب نماييد.بعد از چند لحظه عمل download صفحه وب مورد نظر براي استفاده در حالت Offline به پايان مي رسد. حالا شما مي توانيد اينترنت را قطع كرده و به بررسي صفحه وب بدون هيچ استرسي بپردازيد. براي اين منظور در حالت Offline مرورگر خود را باز كرده و در كادر محاوره اي Conect گزينه WorkOffline و يا كليد Cancel را انتخاب نماييد.
    چگونه صفحات download شده را به صورت مداوم به روز نماييم؟
    بعد از اينكه صفحات مورد نظرتان را download كرده و به صورت Offline بررسي نموديد، به سادگي مي توانيد اين صفحات را به روز نماييد، به اين عمل Synchronize گفته مي شود.براي به روز سازي در حالت Online گزينه Synchronize را از منوي Tools انتخاب كنيد تا كادر محاوره اي Items to Synchronize بازگردد. در پنجره فوق كليد Synchronize را كليك كنيد تا كليه صفحه هاي download شده به روز گردند. شما مي توانيد اسامي اين سايتها را در ليست پنجره فوق مشاهده نماييد.
    چگونگي اعمال تنظيمات دقيق بر نحوه به روز رساني صفحات وب :
    يكي از تنظيماتي كه شما مي توانيد در اعمال فرايند به روز سازي صفحات وب download شده انجام دهيد تنظيم يك زمان بندي خاص براي به روز سازي است. اين زمان بندي مي تواند به صورت كلي براي همه صفحات download شده باشد و يا بر روي يك صفحه خاص اعمال گردد.
    براي اين منظور در كادر محاوره اي Iteme to Synchronize بر روي كليد Setup كليك كنيد و يك برنامه زمان بندي روزانه، هفتگي و يا ماهانه را به صورت كلي براي تمام صفحات download شده تنظيم نماييد.ولي اگر مي خواهيد براي يك سايت برنامه زمانبندي خاصي، براي به روزسازي تنظيم نماييد، سايت مربوطه را در پنجره Item to Synchtronize انتخاب كرده و بر روي كليد Propeties كليك كنيد تا كادر محاوره اي My Current Home Page Properties در روي صفحه نمايش ظاهر گردد.در كادر محاوره اي فوق بر روي download كليك كرده تا تنظيمات مربوط به آن در روي صفحه نمايش ظاهر شود. در قسمت download Pages شما مي توانيد تعداد صفحات لينك شده به صفحه download شده را مشخص كنيد.
    نكته: اعداد وارد شده در قسمت Download Pages تأثير زيادي در تعداد صفحات لينك دارد. در صورتي كه مثلاً عدد ۲ را در كادر مربوطه وارد كنيد كليه صفحات لينك شده به صفحه download شده نيز انتقال مي يابند و در صورتي كه عدد ۳ را وارد كنيد كليه صفحات متصل به صفحات لينك شده به صفحه اصلي نيز download مي شود.
    ارسال و دريافت Emailها به صورت Offline :
    يكي از بهترين استفاده هايي كه شما مي توانيد از قابليت Offline نماييد ارسال و دريافت Email است. براي اين كار دو روش را به شما معرفي مي نماييم.
    اولين راه پيشنهادي باز كردن برنامه Outlook Express در حالت Offline و انتخاب گزينه Options براي باز شدن كادر محاوره اي Options است. در كادر محاوره اي ظاهر شده بر روي عنوان Send كليك كنيد و گزينه Send Messages Immediately را فعال سازيد. حالا با خيال راحت متن نامه خود را در برنامه ۰utlook Express به صورت Offline تايپ كرده و بر روي كليد Send كليك كنيد.كليه Emailهاي نوشته شما در يك مرحله (در زمان اتصال به اينترنت) به آدرسهاي مورد نظر شما ارسال مي گردد.
    دومين راه پيشنهادي فكر مي كنيم بهتر باشد در اين روش نيز شما با كادر محاوره اي Options شروع به كار مي نماييد با اين تفاوت كه به جاي انتخاب عنوان Send بر روي عنوان Connection كليك كرده و گزينه Hang Up After Sending and Receiving را فعال سازيد.
    اين روش بزرگترين مزيتش اين است كه هنگام دريافت Email به اينترنت متصل مي شويد و بعد از دريافت، ارتباط اينترنتي قطع مي گردد و كليه Emailها در يك مرحله اتصال ارسال مي گردند
صفحه 2 از 16 نخست 123456712 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 227

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)