ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 16 12345611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 227
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

پیش فرض ترفندهای کامپیوتر

با اجازه از سعيد خان گل
    هرچي توي قسمت كامپيوتر دنبال موضوعي كه به اين مطالب مروط باشه گشتم اما پيدا نكردم

همان طور كه از اسم تاپيك معلومه مربوط به انواع ترفندها ميشه از سيستم عامل گرفته تا يا هو مسنجر و بقيه نرم افزار ها و موبايل انشا ال ... بقيه دوستان من رو در اين زمينه ياري ميكنن

[SIZE=3:934c82d27a]چگونه ويندوز خود را سالم نگه داريم؟[/SIZE]

حتما تا به حال اتفاق افتاده است که بعد از نصب يک نرم افزار به هر دليل سيستم عامل و برنامه هاي کاربردي شما آسيب ديده است حتي ممکن ويروسي شدن سيستم و يا پاک شدن چند فايل سيستمي علت بالا نيامدن ويندوز باشد.

در اين گونه شرايط معمولا گزينه اي جز عوض کردن ويندوز و تمام برنامه هاي آن پيش روي کاربران نمي باشد .

براي جلو گيري از وقوع اين حالت استفاده از (GO BACK)بسيار مفيد خواهد بود .همان طور که از نام اين برنامه برمي آيد اين نرم افزار هميشه تنظيمات صحيح ويندوز را به خاطر مي سپارد و در صورت نياز کاربر وارد عمل مي شود با استفاده از اين برنامه ديگر هرگز به فکر عوض کردن ويندوز نباشيد .

همچنين اين برنامه مي تواند تمامي فايلهاي پاک شده از سيستم را دوباره بازيابي کند براي استفاده کافيست در زمان بالا آمدن ويندوز کليد Space Bar را فشار دهيد با ظاهر شدن صفحه(GO BACK) شما قادر خواهيد بود سيستم را به حالتي صحيح در گذشته هدايت کنيد.

قابليتهاي برنامه و نکات کليدي در استفاده از آن بدين صورت مي باشد :

1)اين برنامه به طور معمول مقدار ده درصد از کل ظرفيت هارد ديسک را براي انجام فعاليتهاي خود اشغال مي کند.

2)اين برنامه داراي خاصيت( Auto-Revert ) مي باشد اين قابليت قادر به بازگرداني اطلاعات به صورت خود کار است .

3)قابليت بازگرداني کل هارد ديسک ( Revert Drive ) اين قابليت امکان بازيابي کل اطلاعات درايو را فراهم مي کند.

4)بوت شدن از فلاپي ديسک اين قابليت سبب بوت شدن کامپيوتر از روي فلاپي مي شود.

5)اين برنامه به صورت خود کار از تمامي درايوهاي سيستم محافظت مي کند و نمي توان در حالت عادي محافظت از سيستم را محدود به درايو خاصي از هارد ديسک کرد .
    اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:e0d5e3fb7a]چگونه امنيت كامبيوتر خورا بالا ببريم؟[/SIZE]

ایجاد سیستم یکپارچه امنیتی :

با رعایت همه نکات زیر امنیت سیستم شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت :

1 ) Active نمودن ویندوز به منظور به روز رسانی ودریافت ونصب خودکار آخرین سرویس پک ها .
    دقت کنید مسئله بالا از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است ولی کسی به آن توجه ندارد انشاءاله بزودی و بطور مفصل چگونگی اکتیو و آپدیت کردن ویندوز را بطور کامل توضیح خواهیم داد .

داشتن آخرین نسخه آنتی ویروس موجود در بازار قادر به حل مشکل شما نیست . عمده مشکلات را ویروسهای جدید ایجاد میکنند و تنها راه شناسائی و از بین بردن آنها آپدیت روزانه آنتی ویروس میباشد .

استفاده از Screen Lock , Security Administrator و ... جهت ایجاد محدودیت های بیشتر در ویندوز

کنترل PROSSES و ایجاد TASK LIST همچنین محدود سازی کاربران در ایجاد و حذف TASK ها

استفاده از برنامه های Auto-Protect و System Works قوی برای چک کردن سیستم هانند Norton System Works 2 ) تهیه Backup از فایلها و برنامه های حساس ( در موارد خاص تهیه پشتیبان در چند Hard Disk به صورت لحظه به لحظه و آنی

استفاده از برنامه های AUTO RECOVER - این قبیل برنامه ها در صورت صدمه دیدن ویندوز و یا پاک شدن فایلها قادر به بازگرداندن اطلاعات و بازگشت به حالت قبل هستند.

استفاده از آنتی ویروس AntiVirus وSpy Sweeper و فايروال مناسب و قوی و از آن مهمتر UPDATE روزانه و مرتب آنها

همواره پسورد های خود را تغییر دهید و همه نکات امنیتی را در انتخاب پسورد رعایت کنید . 8 ) استفاده از اکتیو کارت ( Active Card ) جهت اجازه دسترسی به اطلاعات حساس

تبدیل فایل سیستم به NTFS

بالا بردن امنیت در Internet Explorer

استفاده از ویرژال درایو ( Virtual Drive ) - ویرژال درایو قادر است اطلاعات شما را از خرابی و صدمات ویروس همچنین سرقت اطلاعات تا حدود زیادی ایمن نگاه دارد زیرا در این حالت اطلاعات کد گذاری ( Encrypt ) شده و به صورت غیر مستقیم روی هارد ذخیره می گردند ( نکته : هرگز از برنامه هایی چون Folder Guard و ... استفاده نکنید چون این برنامه ها تا زمان فعال بودن سیستم عامل امنیت فایلهای امنیت شما را به صورت نسبی حفظ می کنند) پس همواره جز درایو سیستم عامل کل هارد دیسک را به صورت یک جا به یک یا چند درایو مجازی تبدیل کنید .

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

بزرگ كردن تصير در برنامه ي paint
    قطعأ برای شما نیز گاهی پیش آمده است که قصد کوچک یا بزرگ کردن اندازه یک تصویر را داشته اید. در این هنگام باز نمودن نرم افزار سنگینی نظیر فتوشاپ و استفاده از آن برای کوچک کردن تصویر از نظر منطقی مقداری وقت گیر است. اما فراموش نکنید که این کار را میتوانید به شکل سریع و بدون دردسر در محیط ویندوز انجام دهید ، آن هم از طریق Paint ویندوز! در این ترفند به معرفی نحوه تغییر اندازه یک تصویر با استفاده از Paint ویندوز خواهیم پرداخت.

بدین منظور:
    از منوی Start به مسیر All Programs > Accessories رفته و Paint را انتخاب نمایید.
    سپس با استفاده از منوی File و انتخاب Open ، تصویر مورد نظر خود را وارد برنامه کنید.
    اکنون از منوی Image گزینه Stretch/Skew را انتخاب کنید.
    در پنجره باز شده ، در بخش Stretch و دو قسمت Horizontal و Vertical عدد 100 را مشاهده میکنید.
    حال با کم کردن و یا زیان نمودن این مقدار از هر دو قسمت و انتخاب OK میتوانید تصویر خود را به میزان مورد نظر کوچک یا بزرگ کنید.
    در پایان با استفاده از File > Save as تصویر تغییر داده شده خود را با فرمت مورد نظر ذخیره کنید.

نمايش كليه ي فعاليت هاي اينترنتي جاري در ويندوز.

یکی از مواردی که در حوزه امنیت شبکه و اینترنت بسیاری از کاربران حتی کاربران حرفه ای را نیز بسیار تهدید میکند فعالیت های اینترنتی ناخواسته ای است که در محیط ویندوز انجام میگیرد. این فعالیت ها ممکن است چه از طریق نرم افزارهای مختلف نصب شده و چه از طریق بدافزارهایی (Malware) که ممکن است بر روی سیستم شما در حال اجرا باشد و به طور مخفیانه جاسوسی سیستم را بکند صورت بگیرد. به عبارتی دیگر، ممکن است به این موضوع دقت کرده باشید که در هنگام اتصال به اینترنت ، اگر هیچ فعالیتی نظیر باز کردن صفجه وب توسط مرورگر انجام ندهید ، در پنجره Status مربوط به کانکشن اینترنت شما و در قسمت Activity مقدار Send و Receive باز هم تغییر خواهد کرد. این بدین معناست که پس از اتصال شما به اینترنت همواره در پشت پرده ارتباطات پنهانی در میان ویندوز و اینترنت برقرار است. این ارتباطات مخفی میتواند گاهی انقدر مضر باشد که باعث اشغال زیادی از پهنای باند اینترنت شما گردد. هم اکنون قصد داریم ترفندی را بازگو کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید کلیه ارتباطات جاری انجام شده میان ویندوز و اینترنت توسط نرم افزارهای نصب شده را به شکل ریز شده و دقیق مشاهده کنید و در صورت لزوم اقدام به موقعی در جهت حل آن صورت دهید.

بدین منظور:
    از منوی Start وارد Run شوید.
    عبارت cmd را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد محیط Command Prompt شوید.
    سپس دستور زیر را وارد نموده و Enter بزنید (به دو فاصله Space تایپ شده در میان دستور نیز دقت کنید):
    netstat -b 5

بلافاصله پس از این کار کلیه کانکشن های جاری توسط نرم افزارهای موجود در ویندوز با ذکر نام هر یک و همچنین پورت مورد استفاده و مسیری که به آن متصل شده است برای شما لیست میشود.
    این لیست هر 5 ثانیه به روز میگردد.

در روش فوق اندکی اطلاعات به دلیل به روز رسانی سریع ممکن است قابل فهم نباشد.
    برای حل این مشکل دستور زیر را در CMD وارد کنید:
    netstat -b 5 > tarfand.txt

سپس در زمانی به عنوان مثال حدود 5 دقیقه صبر کنید و سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+C بزنید.
    اکنون عبارت tarfand.txt را مستقیمأ در Run وارد کرده و Enter بزنید.
    آمار اتصالات در آن بازه 5 دقیقه ای در یک فایل Notepad به شکلی دقیق قابل مشاهده است.

در پایان در صورت مشاهده هرگونه ارتباط غیرمنطقی یا ناخواسته در میان ارتباطات اینترنتی ، میتوانید علیه نرم افزار مربوطه اقدامات لازم نظیر پاک کردن یا تغییر تنظیمات برنامه را انجام دهید.

شکستن Master Password نرم افزار Folder Guard

نرم افزار Folder Guard را میتوان قدرتمندترین نرم افزار قفل گذاری بر روی فولدرها دانست. این نرم افزار با توجه به حجم کم ، کاربرد آسان و امنیت بالایی که دارد میتواند بهترین نرم افزار برای قرار دادن پسورد بر روی فولدرهای شما باشد. در این برنامه شما ابتدا یک پسورد اصلی یا Master Passwrod برای ورود به برنامه قرار میدهید ، سپس بر روی هر فولدری که بخواهید جداگانه پسوردی را تنظیم میکنید تا به هنگام دسترسی به فولدر مورد نظر از شما درخواست پسورد شود. اما فرض کنید زمانی Master Password برنامه را فراموش کرده اید یا حتی قصد دارید این پسورد را بشکنید ، در این زمان چه کار باید بکنید؟ در این ترفند قصد داریم روشی ساده برای از بین بردن Master Password این برنامه مطرح نماییم به طوریکه پس از آن میتوانید یک پسورد اصلی برای Folder Guard تعیین نمایید.

بدین منظور:
    ابتدا دقت کنید انجام این ترفند زمانی امکان پذیر است که پس از اجرای اولیه نرم افزار ، قابلیت Emergency Recovery Utility در برنامه فعال بوده باشد که اکثر اوقات اینگونه است.
    همچنین برنامه Folder Guard نصب شده به صورت رجیستر شده باشد (توسط شماره سریال اولیه). که معمولأ این کار توسط کاربر پس از نصب صورت گرفته است.

حالا برای بازیابی Master Password یا پسورد ورودی به برنامه:
    به محل نصب برنامه بروید.
    برنامه به طور پیش فرض در مسیر Program Files/Folder Guard Pro نصب است.
    سپس فایل Setup.ini را به وسیله Notepad ویندوز باز نمایید (با راست کلیک و انتخاب Open With).
    حالا خود نرم افزار Folder Guard را اجرا نمایید.
    پس از درخواست Master Password بر روی گزینه ?Forgot your password کلیک کنید.
    اکنون در صفحه بعدی ، سه عبارت Number of Copies ، Register Name و License Key را به وسیله همان فایل Setup.ini که باز نموده اید پر کنید.
    در خطوط ششم ، هفتم و هشتم فایل Setup.ini ، پاسخ های فیلدهای درخواستی در برنامه درج شده است.
    کافی است عبارت های جلوی علامت مساوی در آن خطوط را در درون فیلدهای موجود در برنامه وارد نمایید ، سپس دکمه Continue را بزنید.
    سوال پرسیده شده را نیز با Yes پاسخ دهید.
    پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات پاکسازی پسورد دریافت می نمایید.
    اکنون میتوانید یک Master Password جدید بر روی برنامه تنظیم کنید.

اميدوارم مطالبم مفيد و غير تكراري بوده باشه
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

پري جون مرسي از همكاريت لطفا موضوع هر ترفند رو بزرگ و وسط چينش كه همه راحت پيدا كنن :!:

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    golak
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    22
    459

ترفندکهایی برای لذت بردن از کامپیوتر

امروز حال کردم چند تا ترفند و میانبر تو کامپیوتر رو براتون بنویسم، البته مطمئنا خیلی هاتون با اونها آشنا هستید ولی خوب همشونو در کنار هم یه جا داشته باشیم خیلی خوبه…

1- اول راجع به کاربرد های دکمه های End و Home که رو کیبورد داریم و خیلی می بینیمشون ولی اصلا جز تو بازی کردن ازشون استفاده نمی کنیم. حتما ارزش این دکمه رو خیلی از برنامه نویس ها می دونند، عملا از این دکمه ها می تونید برای پرش به ابتدا یا انتها سطری که درش هستید استفاده کنید.
    فرض کنید تا یه جای جمله نوشتیم و می خوایم بر گردیم اول سطر و یک کلمه رو اضافه کنیم، لازم نیست دیگه بگیرید از ماوس یا دکمه راست یا چپ رو فراوان نگه دارید تا اون cursor نهایتا بره برسه به اون نقطه، کافیه یک بار دکمه Home رو بزنید تا بره اول سطر، حالا بعد اینکه این اصلاح رو انجام دادید، دکمه End رو بزنید تا برگرده همون جایی که بودید.

2- جالب ترین استفاده ای که از این حالت انجام می شه select کردن یک سطر هستش، دکمه Shift رو بگیرید و از انتهای سطر Home رو بزنید، حالا دیگه همه سطر یکجا select شده، به همین راحتی، این کار از اینکه بگیرید نیم ساعت ماوس رو برای های لایت کردن یا اینکه شیفت رو با دکمه چپ یا راست بزنید خیلی بهتر هست، تازه این کار رو می تونید دقیقا با Shift + End نیز انجام بدید.

3- حالا برای جذابیت بیشتر قضیه بعد از select کردن Shift + Delete رو بزنید، بعدش Shift+Insert رو بزنید و مجدد Shift + insert رو بزنید، یک عمل واقعا زیبا و هیجانی برای کپی و پیست کردن نوشته توسط چند دکمه نزدیک هم. این کار مخصوصا تو برنامه نویسی واقعا حال می ده!

4- موقع چت کردن با یاهو مسنجر تو اون محیطی که تایپ می کنید دکمه بالا (Up) رو فشار بدید! جالبه نه؟!

5- تو محیط هایی که وقتی اینتر می زنید ییهو دو سطر cursor پائین می یاد، برای اینکه فقط یک سطر پائین تر بیاید کافیه Shift + Enter یا گاها Ctrl+Enter رو بزنید.

قبل از شماره 6 یه چیز جالب به ذهنم رسید، دیدید بعضی وقتی برمی گردید از کمی عقب تر بنویسید نوشته های جلوتون پاک می شن؟ انگار نوشته های جدیدتون کلمات جلو رو یکی یکی می خورن! این مشکل زمانی حل می شه که خیلی کوچولو دکمه Insert رو بزنید! به همین سادگی! کافیه دوباره Insert رو بزنید تا همون بلا سرتون بیاد، البته گاها این خودش خیلی به درد می خوره!

6- شده تو اینترنت یا نرم افزار های اصولی نوشته شده یک سری فیلدهایی رو پر کنید؟ معمولا ما با کلید tab بین فیلدها حرکت می کنیم و وقتی نهایتا به آخر فرم می رسیم و انتخابمون توسط tab روی دکمه ارسال می رسه، ناخودآگاه دستمون روی ماوس می ره، راحت ترین راه فشار دکمه space هست، حتی نزدیک تر از دکمه enter که همون کاربرد رو داره.

و اما نهایتا می خوام یکی از بهترین و کاربردی ترین نرم افزار هایی رو که شما رو در تسریع عملیاتتون پشت PC خیلی کمک می کنه رو معرفی کنم. لانچی یا همون launchy یک نرم افزار free و بسیار سبک هست، کافیه در هر کجا که هوس کردید Alt + Space رو بزنید تا یک نرم افزار خیلی کوچیک یه گوشه اجرا بشه، حالا ابتدای اون نرم افزاری که می خواید run بشه رو، برای مثال، Yah برای Yahoo! Messenger بزنید تا آیکونش براتون نمایش داده بشه، حالا Enter رو بزنید تا Yahoo! Messenger براتون باز بشه، خیلی کاربرد دیگه داره که پیشنهاد می کنم حتما از اینجا رایگان دانلودش کنید.

با توجه به استقبالی که از این پست شد دو تا ترفندک دیگه رو هم که همین الان به ذهنم رسیدند رو اضافه می کنم:
    7- برای مستقیم به دسکتاپ رفتن، بدون minimize کردن پنجره ها و هرگونه کار اضافی کافیه دکمه windows رو با D باهم فشار بدید! خیلی حرکت جالبی هست. (برای دوستانی که سوال می کنند که دکمه ویندوز کودوم هست باید توضیح بدم پائین ترین ردیف دکمه های کیبوردتون رو نگاه کنید، سمت چپ، ما بین دکمه های Alt و Ctrl یه دکمه هست که روش عکس لوگوی windows دیده می شه، منظورم همینه)

8- برای اینکه برای یک عدد، توان رو به کار ببرید، از ترکیب دکمه های Ctrl + Shift + puls استفاده کنید. منظور از puls همون + هست. (علامت جمع)

9- وین کی رو با L فشار بدید تا فوری فوری logOUt بشه. گاها می تونه خیلی به درد بخوره.
    در ضمن برای سه تا عمل زیر هم می تونید این کلید ها رو پست سر هم بزنید:

Shut Down: WinKey > U> U
    Restart : Winkey> U> R
    golak
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    22
    459

چطور صفحه نمایش را از نگاه جاسوس محافظت کنیم؟!

از اونجایی که کامپیوتر یک وسیله شخصی هست، هرکسی می تونه یک سری اطلاعات محرمانه و مختص خودش رو در اون نگه داری کنه، حالا این اطلاعات هرچی که می خوان باشن، ولی حفظ و نگه داری از اونها به دلایلی خیلی حیاتی هستند، و ممکنه حتی دیده شدن اونها ما رو دچار مشکل بکنه، با بیخیال شدن محتوای اطلاعات و آرزوی اینکه شما از این مطلب استفاده مثبت بکنید روش هایی چند از محافظت تصاویر و اطلاعات روی مونیتورتان در برابر نگاههای کنجکاو براتون مطرح می کنم.
    البته اکثر این ترفندها مناسب محل کار و جایی هست که شما ممکنه اطاعاتتون رو نخواید فاش بشن، تو خونه که بحث این حرفها نیست. حالا شاید سرکار برای چند لحظه بخواید به جای کار یک ویدئو تو یوتیوب ببینید، یا برید سراغ مجلات و روزنامه ها، چت کنید، یا برای مادربزرگتون یک ایمیل بنویسید.

اولین کار و مهمترینش این هست که شما پنجره های باز (برنامه های در حال اجرا) رو از دید رئیستون که داره به طرف شما می آد مخفی کنید، سه تا راه عملی برای این کار دارید:
    1- مستقیم برید دسکتاپ. برای اینکار لطفا تک تک پنجره ها رو minimize نکنید، کافیه یه بار دکمه windows رو با D فشار بدید! Windows+D
    قشنگ بود نه؟! (خدمت دوستانی که سوال کردند باید توضیح بدم دکمه ویندوز همون دکمه ای هست که روش عکس ویندوز هست، پائین ترین ردیف سمت چپ بین Alt و Ctrl. سمت راست اینور space هم یکی ازش پیدا می شه.)
    2- همیشه چند تا برنامه مربوط به کار یا غیر مشکوک رو در حال اجرا داشته باشید، در حالی که دارید با مادربزرگتون چت می کنید و ییهو رئیس داخل می شه کافیه با Alt و tab بین برنامه ها بگردید. پس Alt+Tab
    3- یک ترفند بسیار جالب استفاده از یک سری نرم افزارهایی به نام “کلید رئیس” یا “Boss Button” هستند، اگر تو گوگل سرچ کنید خیلی راحت پیداشون می کنید، این نرم افزار ها با یک کلید خاص یا انتقال cursor ماوس به یک گوشه مخصوص اجرا می شن، و در یک لحظه اون برنامه هایی رو که از قبل برنامه ریزی کردید رو ناپدید می کنه و اونهایی رو که صلاح می دونین رو Maximize می کنه.

مورد دومی که باید مد نظر داشته باشید موقعیت صفحه نمایش شماست. سعی کنید همیشه با زاویه ای مناسب نسبت به مراجعه کننده گان قرار بگیرد. چنانچه این امر برایتان میسر نیست حداقل جایگیری خودتان به نوعی باشد که بتواند مونیتور رو پوشش دهد…

البته دقت داشته باشید، دونستن این نکات دلیلی بر زرنگ بودن شما نیست، کافیه رئیستون حس کنه شما کمی در کارتون اغماز می کنید، خیلی راحت به مدیر شبکه می گه یک گزارش از log file عملیات آنلاین شما بده، در این حالت که خیلی ناجور می شه دیگه، پس سعی کنید علاوه بر چت کردن با مامان بزرگ گاها هم کار کنید.
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:98066412ec]سرعت واقعي اينترنت شما چقدر است؟[/SIZE]

وقتي به اينترنت متصل هستيد، تصويري از دو رايانه بسيار كوچك در سمت راست پايين صفحه نمايش ( قسمت Tray ) ظاهر مي شود.

اگر موس خود را روي اين دو رايانه نگه داريد ( يا روي آن دوبار كليك كنيد )، سرعت اينترنت شما را نشان مي دهد؛ مثلا bps 33600 ( بيت بر ثانيه )، اما اين سرعت واقعي خط شما نيست؛ بلكه سرعت مودمي است كه در شركت ISP ( كه شما از او اينترنت گرفته ايد ) قرار دارد. سرعت واقعي خط معمولا عددي بسيار كمتر از اين مقدار است!

اگر مي خواهيد ببينيد اين مقدار اطلاعات با چه سرعتي رد و بدل مي شوند، مي توانيد ( اينجا ) كليك كنيد و در صفحه باز شده يه سرعت سنج وجود دارد. كافيست روي عبارت Test Now كليك كنيد. كمي صبر كنيد تا Speedometer سرعت اتصال را اندازه بگيريد. عددي كه در مقابل عبارت Your Speed مشاهده مي كنيد، سرعت واقعي است.

اگر اين مقدار با سرعت مودم ISP خيلي متفاوت است، از دست ISP خود شاكي نشويد!

چون سرعت خط علاوه بر تجهيزات موجود در ISP، به موارد زيادي چون كيفيت خطوط مخابراتي منطقه و منزل شما نيز بستگي دارد

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

چشم رضا جان اين كار رو ميكنم ..خواهش فقط نمي دونم چه جوري وسط بنويسم اگه راهنمايي كني ممنون ميشم. :P

[SIZE=3:b2df6180ba]فایل های PDF را در مرورگر فایر فاکس نخوانید![/SIZE]

اگر شما نیز از کاربران مرورگر محبوب فایرفاکس هستید حتمأ با یکی از مشکلات همیشگی موجود برخورد داشته اید
    . به این شکل که در هنگام مرور صفحات وب کافی است اقدام به مشاهده یک فایل با فرمت PDF کنید ، در این زمان فایرفاکس سعی میکند فایل PDF را به کمک Adobe Reader در محیط خود مرورگر باز کند.
    نتیجه این کار ممکن است به علت کم بودن رم و پایین بودن سرعت اینترنت به هنگ کامل مرورگر منتهی شود. در نتیجه به جای این همه دردسر بهتر است به جای باز کردن مستقیم فایل ها منتهی به pdf. آنها را بر روی هارد ذخیره کرد و سپس آنها جداگانه باز نمود.
    این کار به طبع در هر بار وقت گیر است. در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید پس از وارد شدن به آدرس یک فایل PDF ، فایرفاکس به شکل اتوماتیک فایل را به جای باز نمودن ، بر روی هارد ذخیره میکند.

بدین منظور:
    Firefox را اجرا نمایید.
    از منوی Tools به Options مراجعه کنید.
    حالا به تب Applications بروید.
    اکنون در لیست موجود بر روی Adobe Acrobat Document کلیک کرده و حالت آن را بر روی Save File تنظیم کنید.
    بر روی دکمه OK کلیک نمایید.
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

[SIZE=3:753c3af77c]کلیدهای میانبر کاربردی در Yahoo Mail جدید [/SIZE]
    کلید های میانبر همواره موجب سهولت کاربران در استفاده از کامپیوتر و برنامه های جانبی آن بوده است. همگی ما حداقل با تعدادی از این کلید های میانبر در ویندوز و نرم افزارهای دیگر آشنایی داریم. اما این کلیدها تنها به محیط ویندوز و یا نرم افزارهای تحت آن محدود نمیشود ؛ بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد. در نسخه جدید سرویس ایمیل یاهو ، کلیدهای میانبر متعدد و کاربردی گنجانده شده است که سرعت کارکرد شما را افزایش میدهد. در این ترفند به معرفی این کلیدهای میانبر در محیط یاهو میل جدید خواهیم پرداخت.

پیش از هر کاری وارد http://mail.yahoo.com شوید.
    نام کاربری و رمز عبور سرویس ایمیل یاهوی خود را وارد کرده و لوگین کنید.
    اکنون دقت نمایید یاهو میل شما در حالت نسخه جدید قرار گرفته باشد.
    اگر اینگونه نیست و همچنان در حالت Classic قرار دارد (در این حالت در پایین لوگوی اصلی یاهو ، عبارت Classic درج شده است) ، کافی است از بالای صفحه و سمت راست بر روی All-New Mail کلیک کنید تا یاهو میل شما به نسخه جدید تغییر پیدا کند. اگر اصلأ All-New Mail را نمیبینید ، نسخه یاهو میل شما جدید است.

پس از ورود موفقیت آمیز به ایمیل با استفاده از کیبورد از کلیدهای تکی یا ترکیبی زیر در محیط اصلی یاهو میل یا در درون هر میل استفاده کنید:

کلید M : چک کردن ایمیل ها
    کلیدهای Shift + M : چک کردن همه ایمیل ها
    کلیدهای + Ctrl : بستن زبانه (Tab) جاری
    کلید N : ارسال ایمیل جدید
    کلیدهای Shift + N : ارسال ایمیل جدید در همان پنجره
    کلید C : ایجاد یک چت جدید (همچنین کلیدهای Ctrl + Shift + C)
    کلید R : پاسخگویی به ایمیل
    کلید A : پاسخگویی به ایمیل همه افرادی که در قسمت To قرار دارند
    کلیدهای Shift + A : پاسخگویی به ایمیل همه افرادی که در قسمت To قرار دارند در پنجره جدید
    کلید F : ازجاع دادن (Forward) ایمیل
    کلیدهای Shift + F : ازجاع دادن (Forward) ایمیل در پنجره جدید
    کلید K : علامت گذاری ایمیل به عنوان خوانده شده
    کلیدهای Shift + K : علامت گذاری ایمیل به عنوان خوانده نشده
    کلید L : نشانه گذاری ایمیل (Flag)
    کلیدهای Shift + L : برداشتن نشانه ایمیل
    کلید Delete : پاک کردن (ایمیل ، مخاطبین و ...)
    کلید P : پرینت گرفتن (همچنین کلیدهای Ctrl + P)
    کلیدهای Ctrl + S : ذخیره کردن به عنوان پیش نویس (Draft)
    کلیدهای Ctrl + Enter : ارسال ایمیل (همچنین کلیدهای Alt+ S)
    کلید V : نمایش یا عدم نمایش محتوای ایمیل های دریافتی در قسمت پایین پوشه جاری
    کلیدهای [ + Ctrl : حرکت بین Tabها از راست به چپ
    کلیدهای ] + Ctrl : حرکت بین Tabها از چپ به راست
    کلید Enter (در لیست ایمیل های دریافتی) : باز کردن ایمیل در پنجره جدید
    کلید Enter (در لیست مخاطبین) : باز کردن صفحه ویرایش مخاطب
    کلیدهای Ctrl + F : جستجوی کلمه یا عبارتی خاص در متن ایمیل
    کلید D : انتقال ایمیل به یک پوشه
    کلید F11 : گسترش پنجره به صورت بیشترین ارتفاع
    کلید Esc : بستن پنجره ایمیل در حال مطالعه
    کلیدهای . + Ctrl : ایمیل بعدی (هنگام باز بودن یک ایمیل)
    کلیدهای , + Ctrl : ایمیل قبلی (هنگام باز بودن یک ایمیل)
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

[SIZE=3:b28d45b91a] همیشه آنلاین باشید [/SIZE]

در هنگام وصل نبودن به اينترنت برای اينکه شما بتونيد ای دیخود را برای هميشه
    روشن نگاه دارید بايد کارهای زير را انجام دهید:
    با ياهومسنجر آنلاين شويد:
    برویدloginبه قسمت
    انتخاب کنبد loginرا از گزينهPreferences
    را انتخاب نماييدConnectionدر جدول باز شده از ليست سمت چپ گزينه
    تغيير دهيدNo proxies به Firewall With No proxies
    را كليك كنيدOKسپس ازمسنجر خود خارج شوید .

با انجام این کار همیشه آنلاین خواهید بود.
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

[SIZE=3:88b16c7a5e] 4 ترفند كوچك در ياهو مسنجر[/SIZE]

برای استفاده از ترفندهای زیر ابتدا از mail.yahoo.com وارد صفحه Yahoo Mail شوید. سپس ترفندهای زیر را اجرا کنید:

1 - آدرسهای مسدود شده
    بدین وسیله قصد داریم تا آدرسهایی که نمیخواهیم از جانب آنها ایمیلی برای ما ارسال شود را مسدود کنیم. بدین منظور روی لینک Options کلیک کنید. در صفحه بعد به Block Addresses بروید. در این صفحه در قسمت Add Block ایمیل فردی را که میخواهید از جانب او ایمیلی برای شما نیاید را وارد کنید تا او بلاک شود. در حال حاضر شما تا 500 نفر را میتوانید مسدود کنید.

2- مشاهده IP افراد فرستنده ایمیل
    بدین وسیله شما میتوانید IP افرادی که برایتان ایمیل ارسال کرده اند را پس از باز کردن ایمیلشان مشاهده کنید. بدین منظور پس از مراجعه به Options ، به General Preferences بروید. در قسمت Headers گزینه دوم یعنی Show all headers on incoming messages را انتخاب کنید. در پایان روی دکمه Save کلیک کنید. اکنون هر ایمیلی را که در Inbox تان باز کنید در قسمت X-Originating-IP میتوانید IP ارسال کننده را مشاهده کنید.

3- تنظیم تعداد ایمیلهای قرار گرفته شده در صفحه
    با استفاده از این ترفند میتوانید تعداد ایمیلهای وارد شده در هر صفحه را تنظیم کنید که در هر صفحه Inbox جای بگیرد. اگر قصد پاک کردن کلیه ایمیل هایتان را داشته باشید این روش میتوانید کار شما را آسان تر گرداند. برای این کار پس از رفتن به صفحه Options مجدد به General Preferences بروید. حال در قسمت Messages per Page یکی از اعداد 10 ، 25 ، 50 ، 100 و 200 را انتخاب کنید. این اعداد نمایانگر تعداد ایمیلها در هر صفحه است. در پایان دکمه Save را بزنید تا اطلاعات ذخیره شود.

4- نام شما در ایمیلهای ارسالی
    ممکن است دوست داشته باشید نام شما در ایمیلهایی که میفرستید یک نام خاص باشد تا نام و نام خانوادگی تان که در ابتدای ثبت نام وارد کرده اید. برای تنظیم نام تان در ایمیلهای ارسالی پس از مراجعه به Options و سپس General Preferences در قسمت From name یک نام برای خود در نظر بگیرید و با استفاده از دکمه Save تغییرات را ذخیره کنید.
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

25 ترفند در گوگل

در اين نوشته با ۲۵ نكته كاربردي براي استفاده بهتر از موتور جستجوي گوگل آشنا مي شويد.

1 - همه*چيز در نحوه نوشتن*
    با اطلاع از چگونگي نوشتن عبارات جستجو در موتورهاي جستجو، مي*توانيد اطلاعات موردنيازتان را به راحتي پيدا كنيد. به عنوان مثال دستور <Inurl> باعث مي*شود تا موتور جستجوي گوگل، همه صفحاتي كه در آدرس url آن*ها، كلمه مورد نظر وجود داشته باشد را برايتان فهرست كند.

2 - نوار ابزار گوگل
    با اضافه كردن نوار ابزار گوگل به مرورگرتان، از اين پس مي*توانيد كار جستجو را با سرعت و راحتي بيشتري انجام دهيد. يكي ديگر از امكانات اين نوار ابزار، جلوگيري از نمايش پنجره*هاي تبليغاتي است.
    براي دريافت اين برنامه و كسب اطلاعات بيشتر به نشاني www.toolbar.google.com مراجعه كنيد.

3 - چه كسي به سايت شما لينك داده است*
    بسياري از مديران سايت*ها علاقه*مندند بدانند چه كساني (از سايت خود) به سايت آن*ها لينك داده است.
    گوگل به اين سوال پاسخ مي*دهد. مي*توانيد در قسمت جستجو، عبارت <link> را وارد كرده و كليد Enter را بزنيد. نتيجه اين درخواست، فهرست سايت*هايي است كه به سايت شما لينك داده*اند.

4 - كاربردهاي تجاري
    دو موتور جستجو فرعي گوگل كه به تازگي راه*اندازي شده*اند و هنوز واژه كالاهاي تجاري، مورد استفاده قرار مي*گيرند. موتور www.froogle.google.com فهرست محصولات فروشگاه*هاي online را تهيه مي*كند و موتور www.calatogs.google.com براي نمايش و درخواست كاتالوگ محصولات به*كار مي*رود.

5 - نگاهي به آينده*
    مديران گوگل هميشه نيم*نگاهي به آينده دارند. اگر مي*خواهيد بدانيد چه در سر آن*ها مي*گذرد و قرار است در آينده چه كارهايي انجام دهند، بهتر است سري به آزمايشگاه آن*ها بزنيد و خود از نزديك با خدمات و محصولات آتي گوگل آشنا شويد. آدرس آزمايشگاه گوگل www.labsl.google.com/gvs.html مي*باشد.

6 - نتايج مطلوب*تر
    در اغلب موارد، زماني كه جستجويي را با گوگل انجام مي*دهيد، نتيجه آن هزاران سايت و وبلاگ و نشاني مي*باشد كه در واقع بسياري از آن*ها كاربرد چنداني ندارند و با موضوع موردنظرتان هماهنگ نيستند. يكي از روش*هاي مؤثر در كاهش حجم نتايج جستجو، تعيين بازه*هاي تاريخي است. مثلاً زماني كه بازه*اي را بين سال*هاي 2002 تا 2004 تعريف مي*كنيد، گوگل با تبعيت از آن، فقط آن دسته از صفحاتي كه دربازه مذكور ايجاد يا روزآمد شده*اند را برايتان فهرست مي*كند (براي تعريف بازه*هاي تاريخي به گزينه <جستجوي پيشرفته> مراجعه كنيد).

7 - فقط صفحات جديد

جستجو بدون ذكر تاريخ، نتايج بي*شماري در پي دارد. انبوه نتايج، نه تنها به يافتن مطلب موردنظرتان كمكي نمي*كند، بلكه موجب سردرگمي*تان نيز مي*شود. علاوه براين اگر بعد از يك بررسي طولاني بين نتايج جستجو، به اطلاعات موردنظرتان رسيديد و متوجه قديمي بودن آن*ها شديد، چطور؟ اگر به دنبال اطلاعات جديد و روزآمد هستيد، در قسمت جستجوي پيشرفته، عبارات <3>، <6> و حتي <يك*سال> را در مقابل گزينه Date وارد كنيد تا گوگل بسته به تاريخ ذكر شده، فقط فهرست صفحات جديد را برايتان نمايش دهد. مثلاً اگر عبارت <3> را انتخاب كنيد، گوگل تمامي صفحاتي كه در سه ماه گذشته ايجاد يا بروز شده*اند را جستجو و آن*هايي كه با موضوع موردنظرتان منطبق هستند را نمايش مي*دهد.

8 - مستثني كردن كلمات
    با مستثني كردن كلمات، علاوه بر كاهش حجم نتايج جستجو، مي*توان به اطلاعات موردنظر نزديك*تر شد. با گذاشتن علامت <-> قبل از كلمه* دلخواه، گوگل آن كلمه را استثنا قلمداد كرده و از نمايش صفحاتي كه حاوي چنين كلمه*اي باشند، پرهيز مي*كند. مثلاً نتيجه عبارت ، همه صفحاتي كه مربوط به ايران هستند و از تهران نامي نبرده*اند را شامل مي*شود.

9- Wildcardها
    زماني كه به*طور كامل از كلمات موضوع مورد جستجو آگاهي نداريد، بهتر است از كاراكتر كمكي ستاره <*> استفاده كنيد. كاراكتر <*> معني <هرچيز> مي*دهد. مثلاً عبارت مي*تواند نتايجي نظير
    ، و يا نتايجي از اين دست را حاصل شود.

10 - عناوين صفحات*
    معمولاً همه صفحات وب، عنوان دارند. گاهي*اوقات استفاده از اين عناوين، به شما در پيدا كردن مطالب مورد نيازتان كمك شاياني مي*كند. مثلاً عبارت <intitle>، گوگل را بر آن مي*دارد تا فقط عناوين صفحات را براي يافتن كلمه ذكر شده، جستجو كند.

11 - شركت در گروه*هاي خبري*
    اينترنت فراتر از ايميل و صفحات وب است. به عنوان مثال گروه*هاي خبري (News group) يكي ديگر از خدماتي است كه از طريق اينترنت ارايه مي*شود. گروه*هاي خبري گوگل، گروه*هاي معروف و معتبري هستند كه شركت در آن*ها، به نوبه خود، كار لذت*بخشي است. آدرس گروه*هاي خبري گوگل از اين قرار است: www.groups.google.com

12 - جستجوي خودكار
    جستجو در اينترنت، قصه سوزن و انبار كاه است. گاهي*اوقات ممكن است عليرغم صرف وقت زياد، باز هم به نتيجه دلخواه نرسيد. بنابراين هر ابزاري كه در اين پروسه، از اتلاف وقت جلوگيري كند، بسيار باارزش است. يكي از اين ابزارها، <پيغام*دهنده> گوگل نام دارد. اين ابزار با دريافت آدرس ايميل و عبارت مورد جستجو، به طور خودكار و روزانه، جستجويي را براساس عبارت دريافتي ترتيب داده و هر زمان كه اطلاعات جديدي را يافت نمايد، آدرس آن را برايتان ايميل مي*كند. آدرس پيغام*دهنده گوگل به اين ترتيب است: www.googlealert.com

13 - جستجوگر اخبار
    اين ابزار نيز همانند پيغام*دهنده گوگل، مشخصات اخبار موردنظر را به همراه آدرس ايميل دريافت كرده و روزانه (بنا به درخواست كاربر، قابل تنظيم است). براساس عبارت دريافتي، جستجويي را در سايت*هاي خبري ترتيب مي*دهد و در صورت يافتن اطلاعات مناسب، آن را برايتان ايميل مي*كند. آدرس اين ابزار www.google.com/newsalerts است.

14 - ماشين*حساب گوگل
    گوگل براي حل معادلات رياضي هم، ابزاري دارد كه بسيار سريع و با دقت عمل مي*كند. اين ابزار علاوه بر حل معادلات رياضي، قابليت تبديل انواع واحدها به يكديگر را نيز دارد. براي آشنايي بيشتر با اين ابزار كارآمد به آدرس زير مراجعه كنيد: www.google.com/help/features.html#calculator

15 - معني كلمات
    اگر معني يا بهتر بگوييم، تعريف كلمه*اي را نمي*دانيد، در كادر جستجو <define> را نوشته و كليدEnter را بزنيد.
    در جواب اين جستجو، علاوه بر تعريف كلمه، لينكي نيز نمايش داده مي*شود كه با كليك روي آن، به جزييات بيشتري مي*رسيد.

16 - ترجمه كنيد
    در حال حاضر، ماشين ترجمه* گوگل مي*تواند انگليسي را به 5 زبان زنده دنيا ترجمه كند (امكان ترجمه بالعكس نيز وجود دارد). براي استفاده از اين مترجم ماشيني به آدرس www.google.com/language-tools برويد.

17 - تصويرياب
    من شخصاً هميشه گوگل را به خاطر ابزار تصويرياب*اش ستوده*ام. اين ابزار با دريافت كلمه يا عبارتي، تصاوير موجود روي اينترنت را جستجو كرده و در نهايت آن*هايي را كه با عبارت دريافتي منطبق هستند، فهرست مي*كند. براي استفاده از اين ابزار به آدرس www.google.com/imghp مراجعه نماييد.

18 - پرسش و پاسخ
    تحقيق و جمع*آوري مطالب از اينترنت، كار وقت*گيري است. اگر براي انجام اين*كار وقت كافي در اختيار نداريد. سري به آدرس www.answers.google.com/answers بزنيد و با مطرح كردن سوالاتتان و بررسي جواب*ها، سريع*تر به هدف*تان برسيد.

19 - نمايش پنجره تنظيمات*
    گوگل به شما اين امكان را مي*دهد تا نحوه نمايش نتايج را مطابق ميل*تان تنظيم كنيد. به عنوان مثال با مراجعه به آدرس www.google.com/preferences مي*توانيد تعداد نمايش نتايج در هر صفحه را تعيين نماييد. علاوه براين در قسمت تنظيمات امكانات ديگري نظير Safe Searching نيز وجود دارد. با فعال كردن اين گزينه، گوگل از نمايش سايت*هايي كه به هر دليلي غيرمجاز هستند، پرهيز مي*كند.

20 - آمار استفاده از گوگل
    در سايت www.google.com/press/zeitgeist.html آمار جهاني استفاده از گوگل موجود است. در اين سايت جزيياتي از چگونگي استفاده ملل مختلف از گوگل و الگوهاي جستجوي آن*ها وجود دارد.

21 - جستجو در دسته*بندي*ها
    علاوه بر جستجوي كلي وب، گوگل امكان جستجو در دسته*بندي*ها (Categories) را نيز مي*دهد. به عنوان مثال براي يافتن اطلاعاتي درباره هنر، تجارت، ورزش و ... مي*توانيد ضمن مراجعه به نشاني www.google.com/dirhp، جستجويي را در دسته*بندي*هاي گوگل ترتيب بدهيد و سريع*تر به هدف*تان برسيد.

22 - براي بلاگرها
    وبلاگ داشته باشيم يا نه؟ ايده داشتن يك وبلاگ شخصي، بسيار جالب است و اين*كه با در اختيار داشتن يك وبلاگ شخصي حرف دلمان را به گوش جهانيان برسانيم، فكر بسيارخوبي است. براي ساخت يك وبلاگ شخصي، به آدرس www.blogger.com/start مراجعه نماييد. اين سايت متعلق به گوگل است.

23 - جستجوي داخل فايل*ها
    با كمك گوگل مي*توان داخل فايل*هاي مشخصي را براي يافتن كلمه*اي دلخواه جستجو كرد. مثلاً عبارت:
    گوگل را برآن مي*دارد تا تمامي فايل*هاي doc (مربوط به برنامه Microsoft word) را به منظور يافتن واژه*ي Iran جستجو كرده و آن*هايي كه داراي چنين كلمه*اي هستند را فهرست كند.

24 - كلمات عمومي
    برخي كلمات عمومي نظير the ،to ،at و غيره، زماني كه در عبارت مورد جستجو ذكر مي*شوند، توسط گوگل ناديده انگاشته مي*شوند و تاثيري در نتيجه ندارند. حال اگر مي*خواهيد چنين كلماتي در نتيجه جستجو موثر باشند كافي است يك علامت <+> در مقابل آن*ها بگذاريد.

25 - موتورهاي جستجوي تخصصي
    با اين ترفند مي*توانيد ضمن معرفي منابع موردنظرتان به گوگل، از آن بخواهيد كه نتايج جستجو را فقط از همان منابع بياوريد. مثلاً براي جستجو در سايت مايكروسافت به روش زير عمل مي*شود:
    www.google.com/microsoft
    رنگین کمان پاداش کسی است ، که تا آخرین قطره زیر باران بماند...
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

ترفندهایی در Internet Explorer7 یا Ie7

به زودی همگی کاربران به لطف وجود IE7 در ویندوز ویستا این مرورگر جدید را تجربه خواهند کرد. هر چند که هم اکنون بسیاری از کاربران آخرین ورژن اینترنت اکسپلورر را بر روی ویندوز XP خود نصب دارد. IE7 نسبت به نسخه 6 خود تغییرات عمده ای کرده است. این تغییرات ترفندهای بسیار مختلف و جدیدی را نیز به همراه داشته است. هم اکنون قصد داریم جدیدترین ترفندهای موجود در IE7 را برای شما بازگو کنیم.

IE7، نه تنها دارای ظاهری جديد و آراسته است بلكه عملكردهای جديد بسياری را نيز در خود جايی داده است. اين نسخه از Tabbed Browsing پشتيبانی می*كند و بدان معنی است كه كاربر می*تواند در يك پنجره چند صفحه را باز كند. اين مرور گر از RSS-Newsfeeds نيز پشتيبانی می*كند. توسط نوار جستجو می*توان بدون هيچگونه دردسری، سوالات خود را در ماشين*ها و خدمات مربوط به جستجو مطرح كرد. عملكردهای phishing-****** و نابود كننده رد باعث امنيت بيشتر می*شوند. اگر هنوز نتوانسته*ايد درست تصميم*گيری كنيد كه آيا می*خواهيد از نسخه IE7 استفاده كنيد يا نه، شايد توسط ترفندهای ما، كمی فكر در مورد تصميم*گيريتان راحت*تر شود.

ترفندهايی برای Tabbed Browsing:

توسط Tabbed Browsing می توانيد در يك پنجره مرورگر چندين صفحه وب را بازگشايی كنيد. در ميان صفحات نيز می*توانيد توسط بخش (tabs) جابجا شويد. اين مسئله باعث ديد كاملتری از صفحات برای شماخواهد شد.
    از راه*های زيادی می*توانيد به Tab جديد دست يابيد: در IE7 هنگامی كه بر روی بخش Mini كه مستقيما در بالای صفحه جديد باز شده است، كليك كنيد، می*توانيد يك Tab جديد را باز كنيد.
    به جای اين عمل می*توانيد از تركيب دكمه*های - نيز استفاده كنيد. اگر خواستار باز كردن يك لينك در Tab جديدی می*باشيد باز هم راه*های مختلفی را می*توانيد انتخاب كنيد. يا اينكه در هنگام كليك كردن، دكمه Ctrl>i> را نيز فشار دهيد و يا توسط دكمه وسطي موش يا دكمه گردش موجود در موش بر روی آن كليك می*كنيد و يا دكمه راست موش را فشار داده و گزينه مربوط به بازگشايی در يك Tab جديد را بر می*گزينيد. اگر می*خواهيد آدرس را كه در جايگاه آدرس وارد می*كنيد در يك Tab (عكس زير) جديد باز شود بايد به جای اينكه تنها دكمه را فشار دهيد از تركيب دكمه*های - استفاده كنيد. اگر خواستار عوض كردن جای يك Tab می*باشيد بايد بر روی آن كليك كرده و در حالت كليك آن را به طرف چپ يا راست بكشانيد.
    برای جابجايی ميان Tabهای مختلف می*توانيد از تركيب دكمه*های - استفاده كنيد. البته اين جابجايی با موش بسيار راحت*تر است.

-تناسب تنظيمات در Tabbed Browsing:

عملكرد Tabbed Browsing را می*توان در نكات زيادی بنا به خواسته*های شخصی و نيازها تنظيم كرد. برای رسيدن به تنظيمات گزينه*های زير را انتخاب كنيد. Tools->Internet options->Tabs->Setting در اينجا می*توان برای مثال كاری انجام داد كه پيغام امنيتی در هنگام پايان پذيرفتن كار، خاموش شود و يا می*توان اين دستور يا تنظيم را انجام داد كه صفحات جديد هميشه در جلوی تصوير و نه در پشت صفحه ظاهر گردند.
    يكی از تنظيمات ديگر مربوط به pop-upها می*باشد. در اين قسمت می*توان pop-upها را وادار كرد تا به عنوان يك Tab جديد و نه به عنوان پنجره*ای جديد باز گردند.
    اگر هم در كل احساس می*كنيد كه Tabbed Browsing به دردتان نمی*خورد می*توانيد آن را غيرفعال كنيد.

- ترفندهايی برای RSS-Newsfeedها:

صفحات وب زيادی مانند pcwwelt.de وجود دارند كه به شما يك يا چندين Newsfeeds ارائه می*كنند. در اين ميان سخن از فايل*هايی در قالب XML می*باشد. كه دارای تيترها و تازه*های سايت*های وب اعلام شده می*باشند. نسخه IE7 دارای عملكردی می*باشد كه اين RSS-Feedها را ارزيابی كرده و به نحوی خوانا و مرتب عرضه می*كند.

- عملكرد RSS: دارای قابليت پيش*بينی

يكی از نكات مثبت مديريت feed مربوط به IE7: او می*تواند با podcastها نيز كار كند، چرا كه آنها چيزی نيستند به جز RSS-Feedهای توسعه يافته*ای كه دارای ارجاع*هايی به فايل*های موسيقی يا ويديويی هستند. IE اين ارجاع*ها را شناخته و آنها را به گونه*ای تغييرمی*دهد كه توسط كليك كردن برای شما به راحتی قابل دانلود باشند.

- تنظيمات مربوط به RSS-Newsticker:

مديريت Feed دارای قابليت*های كوچكی نيز می*باشد كه پس از كمی جستجو به آنها دست خواهيد يافت. تنظميات اصلی مربوط به Feed در Tools->Internet Options->content->Feeds->Setting به راحتی در دسترس می*باشند. در اينجا می*توانيد مشخص كنيد، كه در چه فاصله* زمانی بايد IE RSS-Newsticker كنترلی را در رابطه با اخبار جديد انجام دهد. به شما اين امكان نيز داده می*شود كه با اعلام صدايی برای شما مشخص گردد كه سايتی كه هم اكنون درون آن هستيد خدمات Newsfeeds را نيز ارائه می*كند. قابليت تنظيمات شخصی و جداگانه در هر Newsfeed وجود دارد. برای اين كار آن را فراخوانی كرده و در قسمت راست و پايين گزينه يا Feedattibutes، Feedproperties را كليك كنيد. در اين قسمت می*توانيد برای مثال تنظيمات را به گونه*ای انجام دهيد كه attachهای موجود در podcastها به صورت اتوماتيك دانلود شوند. علاوه بر اين می*توانيد برای هر Feed به صورت جداگانه فاصله زمانی را برای Refresh كردن مشخص كنيد. اينكه مرورگر شما چه تعداد از گزينه*های قديمی Newsticker را بايد ثبت و ذخيره كند، می*توانيد تحت گزينه archive مشخص كنيد.

اگر گزينه display all elements را در صفحه News feed انتخاب كنيد، می*توانيد به آرشيو دسترسی پيدا كنيد.

- ترفندهايی برای نوار جستجوی جديد:

IE7 در گوشه سمت راست بالا، دارای يك نوار جستجو می*باشد كه توسط آن بدون هيچ دردسری می*توانيد سوالات خود را به يك يا چند موتور جستجو بفرستيد.
    اين نوار جستجو را در همان اولين باری كه IE7 را باز خواهيد كرد، قابل مشاهده خواهد بود. در صفحه خوش آمدگويی به شما اين امكان داده می*شود كه تصميم*گيری در مورد استفاده كردن يا نكردن از جستجوی وب از پيش تنظيم شده توسط مايكروسافت انجام دهيد.
    اگر تصميم* به استفاده نكردن بگيريد، به صفحه ديگری انتقال خواهيد يافت كه در آن موتورهای جستجو به صورت ليستی در اختيارتان قرار خواهند گرفت مثلا: گوگل، ياهو و Wikpedia اين موتورها را توسط دوبار كليك كردن م*ی**توانيد به نوار جستجوی خود اضافه كنيد. اگر اشتباهی رخ داد، جای هيچ نگرانی نيست كه هر زمان كه بخواهيد می*توانيد با فشار دادن فلاش سمت راست فيلد مربوط به Search و انتخاب گزينه مربوط به استفاده از موتورهای ديگر از اين بخش و فوايدش بهره*مند شويد.

- آشكار سازی خدمات جستجوی دلخواه:

در صفحه به شما اين امكان نيز داده می*شود كه برای هر خدمات جستجوی دلخواهی يك plug-in درست كنيد. برای اينكار ابتدا صفحه مورد نظرتان را كه دارای فرم جستجوست فراخوانی كنيد برای مثال صفحه*ای مربوط به خدمات ترجمه Leo با نام http://dict.leo.org به عنوان گزينه جستجو TEST را وارد كنيد، البته با حروف بزرگ و جستجو را فعال كنيد. با اين عمل پس از لحظاتی صفحه نتايج آشكار گشته و بنا به آن محتوای نوار آدرس نيز تغيير می*يابد. در اين محتوای آشكار شده بايد لغت TEST نيز به چشم بخورد. اگر چنين لغتی قابل ديد نبود، بدانيد كه به اين سادگی*ها وارد فيلد جستجوی IE نخواهد شد. در غيراينصورت آدرس وب مورد نظر را به صورت كامل در بافر كپی كرده و آن را در ژنراتور نوار مربوط به موتورهای جستجو وارد كنيد.

در فيلد ورودی دوم برای Search خود يك تيتر وارد كنيد مثلا leo Org translator و سپس گزينه مربوط به Install را انتخاب كنيد. IE7 به جای TEST يك متغيير را جايگزين كرده و پس از يكبار سوال كردن، خدمات جستجوی مورد نظر را آشكار می*سازد.
    بعضی از سايت*های وب مانند pcwelt.de امكاناتی مانند IE7-Compatible Search-plug-ins را عرضه مي*كنند. اين مسئله هنگامی برای شما آشكار خواهد شد كه فلاش كنار Search Field به رنگ پرتقالی روشن در بيايد. اگر بر روی فلاش كليك كنيد، علاوه بر موتورهای جستجويی كه به صورت استاندارد وجود داشت، سوالات Search شما در سايت وب فراخوانی شده نيز ظاهر خواهد شد. تفاوت اين گزينه*ها نسبت به گزينه*های استاندارد موجود علامت يك ستاره است كه در كنار آنهاست.
    با توجه به گزينه مربوط به اضافه كردن به موتورهای جستجو، می*توانيد اين موتور و يا خدمات جستجو را به طور دائم در ليست نگه داريد.

- ترفندهای كوچكی برای IE7

علاوه بر مسائلی چون Tabbed Browsing، Newsfeeds و Searchbar نكات و يا بهتر بگوييم بخش*های جديد كوچك و تغييراتی نيز در IE7 بوجود آمده است كه ما در اينجا ترفندهايی را در رابطه با موارد جديد به شما عرضه می*كنيم.

- بازگرداندن Menubar

اگر به اين مسئله برخورد كرده*ايد كه در IE7 هيچ نوار مربوط به منويی را به چشم نمی*بينيد. زياد نگران نباشيد چرا كه گزينه*های مربوط در منوی drop-down موجود در نوار نمادها پخش شده*اند. اما بعضی*ها دوست دارند كه اين گزينه*ها دوباره به شكل يك نوار در همان مكان هميشگی قرار بگيرند. برای رسيدن به اين هدف دو راه وجود دارد برای اينكه تنها برای مدت كوتاهی فعالش كنيد، تنها كافی است كه دكمه را فشار دهيد.
    2- برای اينكه به صورت هميشگی در جای اصلی خود قرار بگيرد گزينه*های Tools->Menubar را برگزينيد.

- غيرفعال كردن Cleartype :

Cleartype يكی از تكنيك*های مايكروسافت می*باشد كه راحتی خواندن نوشته*های مختلف را به خصوص در LC-Displayها بالا می*برد. در IE7 استفاده از اين تكنيك به صورت استاندارد فعال می*باشد. اگر احيانا" از نحوه نمودار شدن نوشته*ها لذت نمی*بريد، می*توانيد آنرا خاموش كنيد. برای اينكار گزينه*های Tools->Internet Options->Advanced را انتخاب كرده و گزينه Use all ranges Cleartype for HTML را غيرفعال كنيد. در عكس موجود در بالای اين صفحه، در سمت چپ IE7 فعال و در سمت راست IE7 غيرفعال از نظر Cleartype را مشاهده می*كنيد.

- تناسب در چاپ

تا نسخه قبلی، چاپ كردن سايت*های وب واقعا دردسر بود چرا كه سايت*های وب اندازه A-4 را نداشتند و به همين علت هم متون و عكس*های سمت راست قيچی می*شدند. حتی*استفاده از ترفند تغيير جهت چاپ از portrait به landscape نيز همه جا كارساز نبود. IE7 به صورت اتوماتيك سايت*های وب را به قدری كوچك می*كند كه بر روی اندازه كاغذ انتخابی جا بگيرند. نتيجه حاصله قبل از چاپ نيز قابل مشاهده است. اين كار توسط فلاش كنار آيكون پرينتر در سمت راست خواهد شد. مسئله مهم تنها اين است كه در منوی Drop-down گزينه مربوط به تناسب صفحه اصلی با صفحه پرينت را فعال كنيد.

توسط فلاش موجود در نمايش قبل از چاپ می*توانيد در صورت لزوم گوشه*های صفحه را تغيير دهيد. توسط آيكون چرخ دنده می*توانيد تنظيمات ديگری از صفحه را به عهده بگيريد مثلا می*توانيد صفحه را به صورت افقی يا عمودی تنظيم كنيد البته تنها در صورتی كه تنظيمات خودش با نظر شما يكی نباشد.
    اگر خواستار چاپ عكس*ها و يا رنگهای پشت صحنه می*باشيد بايد دوباره گزينه*های Tools->Internet Options->Advanced را انتخاب كنيد. سپس كاملا به سمت پايين رفته و گزينه مربوط را فعال كنيد.

- ايمن كردن IE در ويندوز ايكس*پی*

IE7 دارای يك وضعيت Safemode می*باشد كه ميزان بالايی از امنيت را ارائه می*دهد. هنگامی كه اين حالت فعال باشد، مرورگر تنها اجازه دسترسی به پوشه فايل*های اينترنتی موقتی را دارد. بدين وسيله ديگر نرم*افزارهای مخرب كه قصد دارند در هنگام جستجو يا گردش در اينترنت در كامپيوتر نصب شوند ديگر هيچ شانسی نخواهد داشت. مسئله مهم اينجاست كه اين حالت امنيتی تنها موقعی توسط گزينه*های Tools->Security فعال می*شود كه IE7 در ويندوز ويستا نصب و اجرا شود. البته جای نگرانی برای استفاده كنندگان از ايكس*پی* وجود ندارد چرا كه آنها می*توانند توسط نرم*افزار مجانی به نام Sandboxie كه آدرس دانلود آن نيز در زير داده شده است به همين ميزان امنيتی دستيابی پيدا كنند:

پس از نصب اين ابزار آيكونی در دسك*تاپ با نام Sandboxie Quick Lanch به چشم خواهد خورد. توسط اين گزينه مرورگر وب را فعال كنيد: البته همان مرورگری كه به صورت استاندارد در ويندوز نصب شده است مثلا اينترنت اكسپلورر از هم اكنون تمامی فايل*هايی كه در هنگام مرور در اينترنت به كامپيوتر وارد می*شوند مثلا ويروس*ها يا تروآها به اين قسمت امنيتی وارد می*شوند. حتی*تنظيماتی از مرورگر را كه شما عوض می*كنيد تنها تا زمانی فعال خواهند ماند كه شما Sandbox را پاكسازی نكرده باشيد. برای اينكه تنظيمات انجام شده باقی بمانند، يكبار از طريق آيكون خود مرورگر، مرورگر را فعال كنيد. توجه داشته باشيد كه تمامی نرم**افزارها را می*توانيد از Sandbox راه*اندازی كنيد، تنها كافيست كه روی آيكون آنها رفته و دكمه راست موش را فشار داده و گزينه Run Sandboxed را فشار دهيد.
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

نحوه خنثي كردن ممنوعيت راست كليك در سايت ها

احتمالا شما هم به سايتهايي مراجعه كردين که هنگام راست کليک اخطار ميده ,كه نمي تونيد از منوهاي راست كليك استفاده كنيد .

البته اين روش هاي جلوگيري از راست كليك اصلا مفيد نيستن چون به هر حال كل صفحات سايت همراه با محتوي سايت توسط مرورگر در داخل History ثبت ميشن .

خب مي پرسيد چطوري ميشه راست كليك كرد ؟؟* اينم راه حل :

روش هاي زيادي وجود داره :

1.ساده ترين راه غير فعال كردن Java Script هست .
    2.دو تا کليک (راست و چپ) رو با هم فشار بدين و با هم بلند کنيد (اين روش در بعضي از سايت ها كار نمي كنه)
    3.در صفحه راست كليك كنيد , دكمه راست كليك رو هم چنان پايين نگه داريد و بعد Esc را بزنيد تا اخطار ناپديد شود . دكمه راست كليك رو رها كنيد , حالا مي تونيد از منو هاي راست كليك استفاده كنيد .
    4.راه ديگه اينه كه عكس يا هر چيز ديگه رو كه در سايت هست و احتمالا شما راست کليک رو براي برداشتن اون ميخواين انجام بدين رو به صورت Drag and Drop در بالاي مرورگر ( جايي كه آدرس هاي اينترنتي رو وارد مي كنيد ) بكشيد (بكشيد و رها كنيد).
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

طریقه ذخیره کردن انيميشنها و فايلهاي Flash از اينترنت

براي اين كار مي توانيد از برنامه هاي مختلف Flash Capture استفاده كنيد. ولي يك راه ساده تر براي اين كار وجود دارد.

فرض كنيد شما به يك سايت كه حاوي انيميشن Flash *است رفته ايد. پس از مشاهده فلش و پس از تكميل شدن Load فايل فلش به منوي Tools رفته و سپس گزينه Internet Options را انتخاب كنيد. در قسمت Temporary Internet Files گزينه Setting را انتخاب كنيد. در پايين پنجره گرينه اي به نام View Files وجود دارد، بر روي آن كليك كنيد تا ليست فايلها نمايان شود. در اين ليست به دنبال فايلهايي باشيد كه از نوع Shockwave Flash Object مي باشند. براي راحتي كار خودتان مي توانيد فايلها را بر اساس نوع مرتب نماييد. بعد از آن فايل مورد نظر را انتخاب كنيد و بعد آنرا به مكان ديگري كپي كنيد.
صفحه 1 از 16 12345611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 227

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)