ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 39
    T!NA

پیشکسوت کوچولو
    كوچولو ماندگار(آخر کوچولو)

6,108
    6,699

Icon17 ╪♫╪ هَوادارانِ شَـهرامْ شُـكوهـے ╪♫╪

╪♫╪ هَوادارانِ شَـهرامْ شُـكوهـے ╪♫╪

نام اصلی : شهرام شکوهی

اهل کشور : ایران

سبک*ها : سنتی تلفیقی، پاپ، فلامنکو

ساز(ها) : گیتار

استاد : حاتم عسکری

زندگی شخصی :

شهرام شکوهی 37 سال سن دارد ۵ سال است که ازدواج کرده اند.

حاصل این ازدواج دختر ۴ ساله به نام ملودی .

فعالیت هنری

شکوهی موسیقی را از سال ۱۳۷۱ با کلاس آواز ایرانی شروع کرده
    به مدت ۳ سال آواز کار کرداو هم به گیتار علاقه داشت و هم به آواز سنتی. در دوران دانشجویی در حدود سال ۱۳۸۰ عضو گروهی بود که کنسرتهای دانشجویی را برگزار میکرد؛ ولی بنا به دلایلی از موسیقی کناره گرفته و تا مدتها تقریباً موسیقی را فراموش کرد و معتقد بود نباید به موسیقی به چشم یک شغل نگاه کرد

ورود وی به موسیقی حرفهای در سال ۱۳۸۵ و با آهنگ «مدارا» اتفاق افتاد. این ورود کاملاً ناخواسته بود حتی در خانواده هم مخالف حضور وی در عرصهٔ موسیقی حرفهای بودند در این که سال قرار بود مراسم «خانهٔ فرهاد» برگزار شود، به پیشنهاد یکی از دوستانش شرکت کرد و برای آن مراسم قطعهٔ «مدارا» را در یک استودیوی خانگی کوچک و با کمترین امکانات ضبط کرد؛ اما آن برنامه لغو شد

او که به مباحث مطرحشده در مسابقهٔ خوانندگی نکست پرشین استار شبکهٔ تیوی پرشیا ۱ انتقاد داشت از طریق ایمیل به مسؤولین برنامه اعتراض کرد و در پاسخ به او گفتند اگر اعتراضی دارید میتوانید در برنامه حضور داشته و با داوران صحبت کنید. به این ترتیب او در نوروز سال ۱۳۸۸وارد مسابقه شده و همان قطعهٔ «مدارا» را اجرا کرد و در جواب داوران نقد و دلیل آورد. آن برنامه بهشدت مورد توجه بینندگاناش قرار گرفت ولی وی از طرف داوران برنامه اجازهٔ حضور در فینال را به دست نیاورد.

حضور در مسابقهٔ نکست پرشین استار باعث شد نام شهرام شکوهی در بین مخاطبان موسیقی فارسی زبان شناخته شود؛ خوانندهای که با همان حضور، باعث شد قطعهٔ «مدارا» مورد توجه قرار گرفته و تهیهکنندگان مختلف داخل و خارج از ایران به منظور عقد قرارداد به سراغ وی بروند؛ اما او با مشورت با کسانی که تجربهٔ بیشتری در این وادی داشتند، بهترین مسیر را برای فعالیت، کار در داخل ایران دانست.

اولین آلبوم وی با نام «مدارا» در ۱۶ آبان سال ۱۳۹۰ همهٔ مجوزها را کسب کرده منتشر شد. این آلبوم ۱۰ قطعه داشت که شامل ۵ قطعه با سبک خاص وی و ۵ کار پاپ بود. میلاد ترابی و امیرحسین کاشانیان در این آلبوم با وی همکاری داشتهاند. این آلبوم تحت امتیاز شرکت «هنر اول» بود و ناشر با توجه به شناخت نسبی مخاطبان موسیقی از شکوهی پیشبینی میکرد با استقبال مخاطبان موسیقی مواجه شود و به همین خاطر آلبوم را در تیراژ بالا وارد بازار موسیقی کشور کرد با اینکه آلبوم «مدارا» در بدو ورود خود با حاشیههایی همراه شد ولی حاشیهها نتوانست جلوی فروش خوب این آلبوم را بگیرد و مسیری را که خود انتخاب کرده بود، بیسر و صدا طی کرد تا جایی که توانست به یکی از آلبومهای پرمخاطب تبدیل شود.

سبک
    سبک خوانندگی شهرام شکوهی با صدای موسیقی سنتی ایرانی است. وی که معتقد است به اندازهٔ کافی این صداها شنیده شده، بنابراین سعی کرد نوع استفاده از آن را تغییر داده و با موسیقی بر پایهٔ گیتار اسپانیش تلفیق کند. چیزی که باعث شد وی چنین ایده بگیرد نکتهای بود که حاتم عسکری، استاد وی، به او گفت. به اعتقاد عسکری غیر از موسیقی ایرانی تنها موسیقیای در دنیا که حالتی از تحریر دارد موسیقی اسپنیش است که آنها با لالا تحریر ایجاد میکنند؛ و از آنجا که شهرام شکوهی به گیتار علاقه داشت سعی کرد تلفیقی از آواز ایرانی و موسیقی اسپنیش ایجاد کند.

آثار

آلبومها ۱۳۹۰ - «مدارا»؛ ناشر: شرکت «هنر اول»

تک آهنگها :

۱۳۹۰ - «سفره بی ریا»؛ موسیقی تیتراژ مجموعهٔ «بفرمایید شام ایرانی»

۱۳۹۰ - فریب

۱۳۹۱ - خیال کن

۱۳۹۱ - به رنگ شکیبایی «به مناسبت چهارمین سالگرد فوت استاد خسرو شکیبایی»

۱۳۹۱ - آی دنیا - تیتراژ پخش نشده سریال مهمانان ویژه

سلام دوستان عزیز.

ما اینجا متن آهنگ های شهرام شکوهی و مطالب مربوط به ایشون رو قرار میدیم.

فقط دوستانی که قصد دارن توی ابن تاپیک فعالیت کنن چند نکته رو حتما رعایت کنند:

1) پست ها تون رو وسط قرار بدید.

2) نام آهنگ رو حتما ذکر کنید.

3) پست هاتون رو با رنگ و فونت ارسال کنید و اندازه بالای 4 هم نزنید.

ممنون از همکاریتون.

موفق و موید باشید.

ویرایش توسط NiniAshegh : 2014.04.06 در ساعت 14:50 دلیل: افزودن قوانین
    ایــن روزها

دلتنگـــم !

باور کن این یــکی دیگر شــعر نیست !!

2. 1
    zhoana
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    11,345
    7,970

فریب
    این حق من نبود شکستی عهدتو
    گفتی نمیبری کجا بردی دلو
    کجا بردی دلو...

ساکت شدم ولی رضایتی نبود
    درد و غمم زیاد شکایتی نبود
    شکایتی نبود...

من مبتلا به تو، تو در فکر فریب، این حق من نبود
    میترسم از فریب، از سایه غریب، این حق من نبود

من که به پای تو، نشسته ام ولی
    شکستی قبلم رو گفتی مسافری

این حق من نبود، تو این شهر غریب
    اسیر تو بشم، با نیرنگ و فریب

من مبتلا به تو، تو در فکر فریب، این حق من نبود
    میترسم از فریب، از سایه غریب، این حق من نبود

نسل ما اینگونه بود
    نسل ما نسلی بود که هرگز گرمای وجود رفیق رو کنار خود احساس نکرد

نسلی که یواشکی بوسید یواشکی نوشید

یواشکی خندید یواشکی حرف زد

یواشکی فکر کرد یواشکی اعتراض کرد

یواشکی گریه کرد یواشکی آرزو کرد

یواشکی دعا کرد یواشکی درد و دل کرد

یواشکی انتخاب کرد یواشکی عاشق شد

و یواشکی.........

شکست خورد

+++++

★ قوانین جدید بخش عکس و آموزش ★

FARNAZ
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    16,553
    24,306

متن آهنگ " محبوب " از شهرام شکوهی

تو اِی محبوب ِ جونم

بزار عاشقت بمونم

نیستی بی تو

هیچُم

میمیرُم

من کلی عاشقم غم عشقت مونده رو دلم

حرفام و بزار بگم تویی تو محبوب دلم

تو به سپیدی صبحی

به زیبایی شبها

دربرابرت من هیچم

مثل قطره تو دریا

تویی محبوب و جونُم

بزار عاشقت بمونُم

نیستی بی تو هیچُم

میمیرُم

تویی محبوب و جونُم

بزار عاشقت بمونُم

نیستی بی تو هیچُم

میمیرُم

تو که صداقت عشقت

به روشنی ِ فردا

وفارو با تو فهمیدم

نمی مونی تو تنها

تویی محبوب و جونُم

بزار عاشقت بمونُم

نیستی بی تو هیچم

میمیرم

تویی محبوب و جونُم

بزار عاشقت بمونُم

نیستی بی تو هیچم

میمیرُم

دلـــت را بـِتــکان . . .
    اشـتبــاهــاتـت وقــتی ا؋ـتـاد روی زمیـن . . .
    بــُگـذار همـان جـا بمــانـد. . .

؋ـقـط از لـا بــه لـایِ اشتــباه هــایـت. . .
    یک تجــربـه را بیــرون بکـش . . . قـــاب کــن . . . بــزن بـه دیــوارِ دلــت !

اشتبــاه کـردּن اشتــباه نیــسـت . . .
    در اشـتبـاه مـاندنּ اشتــباه اسـت !!
    zahra2010
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فعال همیشگی

2,408
    4,365

آشتی کنان «علی دایی» با «سامان گوران» در کنسرت «شهرام شکوهی»
    ستاره* ها به کنسرت خواننده «مدارا» آمدند

شهرام شکوهی که مدت*هاست از انتشار نخستین آلبومش «مدارا» می*گذرد، در واپسین روزهای زمستانی به روی صحنه رفت و مخاطبانش را مهمان قطعاتی از این آلبوم کرد.
    سالن میلاد نمایشگاه بین*المللی تهران، شامگاه ۲۲ اسفند، مملو از جمعیتی بود که آمده بودند، این*بار شاهد اجرایی متفاوت در موسیقی پاپ باشند. شکوهی در نخستین اجرایش خطاب به حاضران گفت: از مسؤولان دفتر موسیقی و ارشاد سپاسگزارم که این فرصت را فراهم کردند تا من بتوانم کنسرت دهم. من امشب به آرزویم رسیدم و خوشحالم که برای شما می*خوانم. از ابتدای اجرا مخاطبان به طور مداوم از این خواننده در خواست می*کردند که قطعه «مدارا» را بخواند و این درخواست باعث شد که شکوهی ۳ بار این قطعه را برای حاضران اجرا کند. او که مدوام از مخاطبانش درخواست می*کرد که در حین اجرای قطعات او را همراهی کنند، قطعات موسیقی ایرانی را بر پایه گیتار اسپانیش تلفیق کرد و با اجرایی مسلط سعی کرد تا مخاطبانش را راضی نگه دارد. بخشی از کنسرت به اجرای قطعه «جادوی چشم تو» اختصاص داشت که فضایی متفاوت را به سالن بخشید و با پخش کلیپی از هنرمندان درگذشته همراه شد. حسین پناهی، ایرج قادری، خسرو شکیبایی، همایون خرم و... از جمله هنرمندانی بودند که در این کلیپ به شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

• حضور ستاره*ها در کنسرت شکوهی

فرزاد حسنی ، علی دائی، بهاره رهنما، سامان گوران، رضا یزدانی، حامد هاکان و مسعود دهقان (تهیه کننده آلبوم چاوشی) از جمله افراد شناخته شده*ای بودند که در سالن حضور داشتند. زمزمه*هایی نیز مبنی بر حضور حمید فرخ*نژاد در سالن شنیده شد ولی این هنرمند تا آخرین لحظه در سالن دیده نشد و معرفی نیز نشد.

• آشتی کنان دایی و گوران

شهرام شکوهی، در اواسط برنامه*اش با معرفی علی دایی سالن را به هوا برد. میزان محبوبیت دایی به قدری بالا بود که جمعیت حاضر در سالن حدود یک دقیقه برای این بازیکن سابق تیم ملی کف زدند. پس از معرفی دایی، شکوهی با کسب اجازه از علی دایی رو به حضار گفت: «با اجازه آقا دایی می*خواهم یک هنرمند خوب کشورمان را معرفی کنم و او کسی نیست جز سامان گوران.»

این بازیگر خوب به محض معرفی*اش به سمت علی دایی رفت و او را در آغوش گرفت و با هم دیده بوسی کردند. این صحنه با استقبال همه حاضران در سالن رو به رو شد و باعثشد فضای برنامه به فضایی شاد تبدیل شود.

گفتنی ست ظاهرا علی دایی برای حضور در این برنامه خودش اقدام به خریداری بلیت کرده بود که این اتفاق با واکنش تهیه کننده کنسرت رو به رو شد و تهیه کننده برنامه ضمن عذرخواهی از اسطوره فوتبال کشور، از ایشان برای همه برنامه*های بعدی این خواننده رسما دعوت به عمل آورد.

گفتنی ست این کنسرت به همت موسسه فرهنگی - هنری سلفا به مدیریت «مجید طوسی» برگزار شد.

T!NA

پیشکسوت کوچولو

6,108
    6,699

بهترین خواننده های پاپ ما در مارکت جهانی موسیقی شاید یک خواننده درجه 4 باشند.

جوان ایرانی- محسن جاویدی: شهرام شکوهی خواننده ی با سواد و پر استعدادی است که با اولین آلبوم رسمی اش تکانی به موسیقی و گوش مخاطبین موسیقی داخلی داد و هواداران زیادی را به خود جذب کرد. «مدارا» علی رغم اینکه اولین آلبوم رسمی شهرام است میزان فروش بسیار خوبی داشت. دید شهرام شکوهی نسبت به هنر برایم بسیار جالب بود.با توجه به صدای بکر، ایده ها و اخلاق خوب و مهم تر از آن برخورد حرفه ای شکوهی؛ مطمئنا آینده خوبی خواهد داشت.برای انجام مصاحبه با شهرام شکوهی صحبت کردیم و او (بعد از بررسی سوابق مجله) با روی باز از ما استقبال کرد و

مقرر کردیم که گفتگوی ما در دفتر او انجام شود اما هنگام انجام مصاحبه مکان مصاحبه به خواست شهرام تغییر کرد.
    در ادامه گفتگوی 3 ساعته من (محسن جاویدی) و حامد صفرنیا را با شهرام شکوهی می خوانید :

کی و چرا موسیقی را انتخاب کردی ؟ موسیقی برای من صرفا علاقه بود و هیچوقت جنبه تجاری موسیقی برام مطرح نبود. متاسفانه از دوستانی که در این عرصه فعالیت داشتند مواردی مثل خلق و خوی نه چندان خوب و توقعاتشان؛ دیدی که نسبت به شهرت داشتند و .... می دیدم که این رفتارها برایم جالب نبود. البته شاید فقط کسانی که من با ایشان برخورد داشتم این خصوصیات را داشتند اما به هر حال چیزهایی می دیدم که برایم جالب نبود.

خودت برای «مدارا» انتظار این موفقیت رو داشتی؟ قبل از اینکه به آلبوم بپردازیم در مورد قطعه ای که قبل از انتشار آلبوم منتشر شد توضیح بدم. می دونی که تراک مدارا مدتی قبل منتشر شد که من انتظار این استقبال بسیار گرم را نداشتم در واقع فکر می کردم از موسیقی من به عنوان یک موسیقی خاص استقبال بشه، موسیقی خاصی که مخاطب محدود ولی مجذوبی خواهد داشت و بعد از انتشار آلبوم هم بازتاب خوبی داشت که برام خیلی جالب بود. مخاطب کار من با اینکه مثل کارهای خاص محدود نیستند اما خیلی پیگیر کارم هستند و این بهترین حالتی بود که ممکن بود پیش بیاد که خداروشکر برای آلبوم من اتفاق افتاد.

از جزئیات و مراحل تهیه آلبوم مدارا بگو؟ جمع آوری آلبوم از نظر فنی زیاد وقت نبرد.
    در مصاحبه با موسیقی ما گفته بودی کل صدای تو در آلبوم در مدت 2 ساعت ضبط شده بود؟
    (می خندد) من اصولا دوست ندارم که ادعا کنم. این موضوع را به این دلیل عنوان کردم که مصاحبه گری که اون مصاحبه را انجام می داد از توانایی من برای اجرای زنده پرسید و من برای اثبات توانایی ام در اجرای زنده این موضوع را مطرح کردم.
    دلیل سرعت بالای ما در ضبط این بود که من برخلاف خواننده ای که آهنگ و ترانه از خودش نیست و باید مدتی وقت بگذاره تا با ملودی حس بگیره و ظرایف کار رو پیاده کنه و در نهایت بخونه ضبط کار طول خواهد کشید. اما در در مورد کارهای من، چون آهنگ و ترانه از خودم بود و به خوبی با کارم آشنا بودم و همینطور چون بعضی از کارها مربوط به چند سال قبل بود بر اونها کاملا تسلط داشتم و کار را با سرعت ضبط کردیم جالبه بدونی ضبط صدای من در آلبوم «مدارا» نه 2 ساعت بلکه حدود یک ساعت طول کشید؛ یعنی برای هر قطعه به اندازه ی زمان همون تراک وقت گذاشتم و جالب تر اینکه من حتی از بعضی از کارها وکال نهایی نگرفتم .

چه جالب. این سرعت بالا، دقت کار رو پایین نیاورد؟
    خودت بگو. تو نسبت به آلبوم احساس بدی داشتی ؟ نه اصلا. ببین بعضی کارها که بدون وسواس زیادی انجام میشه نتیجه بهتری خواهد داشت و من به این حس ناخودآکاه در عرصه هنر خیلی اعتقاد دارم؛.گاهی اوقات یک نقاش بدون ایده قبلی به سراغ کشیدن تابلو میره و فی البداهه طرحی میکشه که ممکنه این طرح تبدیل به یک اثر شاهکار بشه.

با توجه به فیدبکی که از آلبوم گرفتی اگر بخوای برگردی به عقب و آلبوم رو از اول ببندی چه چیزهایی رو تغییر خواهی داد؟
    شاید میکس و مستر رو کمی تغییر بدم. چون خیلی رضایت بخش نبود و دلیلش هم این بود که جنس صدای من طوریه که با یک سری فرکانس های بعضی از سازها هم پوشانی داره که یا باید صدای من در این همپوشانی ها حذف بشه و یا سازبندی تغییر کنه، متاسفانه چون تنظیم کننده ها با این خاصیت صدای من آشنایی نداشتند و پی بردن به این موضوع و اصلاحش خیلی زمان بر بود این مشکل به وجود اومد که البته این مشکل به دلیل سهل انگاری نبود بلکه مشکل فنی بود و فقط دوستان اهل فن متوجه این موضوع شدن.

نقدهایی بر ترانه های آلبوم وجود داشت. در مورد ترانه ها توضیح بده. مطمئنا دیدگاه ها نسبت به ترانه متفاوت هستند. من اعتقادی به خوندن ترانه های فاخر یا بالعکس عامیانه و کوچه بازاری ندارم و همینطور که شنیدی لحن ترانه های آلبوم چیزی بین ادبیات کلاسیک و محاوره ای است.
    ترانه در موسیقی فارسی کم کم داره به تکست تبدیل میشه و دیگه زیاد بحث عروض و قافیه و ... مطرح نیست و این موضوع کم کم در موسیقی ما جا افتاده . ما ابزاری داریم به نام ملودی که می تونه مشکل قافیه های ترانه رو حل کنه البته گاهی هم ترانه ضعفی داره که ملودی نتونه ضعف را بپوشونه و وقتی کار شنیده میشه شنونده دچار یک ریتم ناهماهنگ خواهد شد و یا بعضا به خاطر ضعف ادبی ترانه آهنگساز الزاما قسمت هایی از ملودی رو تغییر می ده که در نهایت این نقص دیده میشه.
    و گاهی هم مصداق (چون قافیه به تنگ آید شاعر به جفنگ آید) پیش میاد. در مورد ترانه های خودم باید بگم که قطعا یک شاعر می تونه از نظر قافیه و ضعف تالیف و ... ایراداتی از کارم بگیره اما من دوست دارم چیزی که از دلم می آد رو بنویسم و بخونم که خوشبختانه به دل هم نشسته . البته با همه ی این تفاسیر اگر بخوام در آینده در این مورد سهل انگاری کنم به ضررم خواهد بود.
    اما به طور کلی اعقادی به فاخر خوندن ندارم.

تعریفت از ترانه فاخر چیه؟ ترانه فاخر یعنی اینکه ترانه سرا از یک سری کلمات استفاده نکنه و لحن رو به سمت زبان محاوره نکشونه.

در مورد تصویرسازی ات در ترانه که روی این موضوع اصرار زیادی داری بیشتر توضیح بده؟ بعضی مواقع ترانه ای از ترانه سرایان خوب و معتبر می بینیم که هر بیتش یک تصویره خوبی داره اما این تصویرها پراکنده است و به شنونده کمک نمی کنه که تصوری از کل موضوع در ذهنش داشته باشه. من معتقدم اگر قراره با شعر و ترانه تصویرسازی بشه باید موضوع از بیت اول شروع و بیت آخر تموم بشه. مصداق این کار را در «گل و خار» می بینی.
    ترانه ای به نام «صیاد» که شاید در آلبوم بعدی استفاده کنم شباهتی به داستان های کودک داره. ترانه، داستان یک شاهزاده است که کبوتری را شکار می کنه و... که من در این ترانه اتفاقاتی که بین صیاد و شکار پیش اومده را به صورت داستان نوشتم.

از همکاری با علی بحرینی و آقای شیرازی به عنوان ترانه سرا راضی بودی؟ مطمئنا. علی بحرینی و آقای شیرازی تبحر خاصی در نوشتن ترانه بر روی ملودی دارند. به همین دلیل با ایشان همکاری کردم. می دونی که به جز کار« دلم خونِ» در همه ی کارهای من ترانه بر روی ملودی نوشته شده که البته جالبه بدونی کار «دلم خونِ» هم با اینکه یک ترانه آماده بود اما با یکی از ملودی های آماده من کاملا هماهنگ بود و انگار که برای همین ملودی نوشته شده بود.

از «لیلی» بگو.کاراکتری که در کارهای تو زیاد تکرار شده. این «لیلی» کیه؟ من به اسطوره ها اعقاد دارم .در آلبوم «مدارا» از «لیلی» استفاده کردم، در آلبوم بعدی کاری در مورد «شیرین و فرهاد» دارم .

«لیلی» یک شخص نیست بلکه نمادی از «زن» است. در کار «اسیر عشق» نماد زنی که قبلا معشوقه بوده و بعد از وصال، توسط عاشقش مورد اذیت قرار می گیره یا در تراک «لیلی» نقش معشوقه ای است که عاشق اسیرش او شده. «لیلی» نماد کاملی از یک زن زیبای مشرقی است که نه تنها در فرهنگ ما بلکه در فرهنگ اسپانیا ، عرب و یا حتی ترک وجود داره.

با بعضی ها در مورد آلبوم مدارا صحبت کردم در این دو مورد اتفاق نظر داشتند:
    شنونده وقتی آلبوم را برای اولین بار گوش می کنه زیاد جذب نمیشه اما به مرور زمان جذب کار میشه؟
    و اینکه تا قطعه 4 حس بسیار خوبی القا میشه ولی بعد از آن فضای کلی کمی تکراری و فراتر از حوصله مخاطب است.
    نظرت چیه؟ در مورد سوال اولت می دونم در بیان سوالت کمی ملایمت به خرج دادی و منظورت اینه که برای مراتب اول که کار شنیده میشه دافعه به وجود می آد.
    ببین وقتی تو صدای جدیدی می شنوی دو حالت وجود داره یا دفه میشی یا جذب.
    البته منظورم یک صدای کاملا جدیده نه یک خواننده جدید با صدای تکراری.
    این اتفاق در مورد صدای من افتاد، که هم جدیده و هم دارای خصوصیات متفاوت مثل خشی که داره. با توجه به اینکه عادت های شنیداری هر قومی با هم فرق می کنه فرضا می دونی که در آمریکا صدای خش دار جزء صداهای خوبه ولی در ایران صدای صاف و شیشه ای مثل صدای دکتر اصفهانی به عنوان یک صدای خوب شناخته میشه و بیشتر شنونده داره.
    دافعه ای که می گی به خاطر همین نو بودن صداست و من خودم با این انتظار اومدم که بهترین حالت برای استقبال از صدای من یک دوم شنونده هاست و صدای من حداکثر می تونه 50 درصد از شنونده ها را جذب کنه چرا که شنونده نمی تونه صدای من را با توجه به جنسی که داره بشنوه و بی تاثیر از کنارش بگذره حالا به لطف خدا بیشتر از اون چیزی که انتظار داشتم شنونده دارم و این موضوع به نفع من تموم شد.

در مورد تراک 4 به بعد هم به عقیده من این موضوع به خاطر اغراقی که من کردم بوده و من در خواندنم خیلی زیاد اغراق کردم. من در اجرای کارها از تحریر زیاد استفاده کردم اگر این اتفاقی که می گی افتاده باشه به خاطر نوع خوندن من بوده و یک مورد دیگه اینکه من در کل قطعات خیلی بالا خوندم و به گوش مخاطب استراحت ندادم. در آهنگ «اسیری» یا «گل خار» و به خصوص «گل و خار» خیلی ها می پرسیدن کسی که باهات خونده کیه؟ چون پایین خوندن من رو نشنیده بودن باورشون نمی شد اون صدای پایین هم خودم باشم. شاید اونجا که پرسیدی اگر برگردم به عقب و آلبوم رو دوباره ببندم چه چیزهایی رو تغییر می دم این تغییر هم اعمال می کردم که بعضی از جاها را پایین می خوندم. هر چند می دونم بهترین رنگ صدای من در بالا خوندنه اما کمی در این مورد اغراق کردم.
    و اگر چیدمان تراک ها تغییر می کرد باز تو این ادعا رو می کردی که قطعات 4 به بعد از حوصله شنونده فراتر می ره منظورم اینه که از تراک 4 به بعد کار ضعیف نشده اما تکراری شده.
    و این موردی که گفتی به خاطر تکراری شدن و خسته شدن مخاطب از یکنواخت خوندن من بوده نه افت کارها.

شخصیت هنری شهرام شکوهی رو چطور ارزیابی می کنی؟ یه هنرمند آماتور.
    من دوست دارم آماتور حساب بشم چرا که حرفه ای بودن یک سری لزومات می خواد.
    شاید اگر از اهالی موسیقی بپرسی 99 درصد ادعا کنند حرفه ای هستن و دلیلش هم اینه که به صرف داشتن چند نفر هوادار از قالب خودشون خارج میشن و فراموش می کنن که هدف موسیقی چیه.
    ببین بهترین خواننده های تاریخ موسیقی پاپ ما به جزء چند نفر که واقعا استثناء بودن بقیه اگر قرار باشه با همین توانایی وارد مارکت جهانی موسیقی بشن در نهایت یه خواننده درجه 4 خواهند شد و واقعیت اینه که درجه یک های بهترین های ما اگر به موسیقی جهانی وارد و کارهاشون با کارهای جهانی مقایسه بشن وضع مناسبی نخواهند داشت.
    مثل اینکه شما بخوای بهترین خودرو ایران رو با برندهای معروف دنیا مقایسه کنی مشخصه که خودروی ایران در چه رده ای خواهد بود.
    می بینی که ما در موسیقی جهانی به جزء موسیقی اصیل ایرانی تعداد انگشت شماری موسیقی دان ستاره داریم که این چند نفر هم یا خودشون استعداد خارق العاده ای داشتن یا اینکه شرایط خارق العاده ای برای ستاره شدن اونها وجود داشته.
    البته منظورم ضعف موسیقی داخلی نیست منظورم اینه که فرضا یکی دو تنظیم کننده ای که اسم درآوردن و ازشون تعریف میشه وقتی پیگیر میشی می بینی که کار جدیدی انجام ندادن و کارهای خوب خارجی رو شبیه سازی کردن و چیزی به موسیقی ما اضافه نکردن و اگر کارشون را با تنظیم کننده های خارجی مقایسه کنیم می بینیم که حرف تازه ای واسه گفتن ندارن. اینکه ما بتونیم بهترین کارهای خوب خارجی رو مشابه سازی کنیم خوبه اما افتخار نیست.

منظورت اینه که موسیقی ما پتانسیلش رو نداره یا اینکه کم کاری می کنیم؟ ببین مسئله اینه که خواننده ما به یه سطحی راضی می شه و بعد از چند تا آلبوم و چند تا کنسرت فکر می کنه دیگه اشباع شده چرا که مارکت موسیقی ما مارکت محدود و کوچکی ست. تنظیم کننده چند کار تنظیم می کنه بعد از اون جمعی از هنرمندان به سمت اون تنظیم کننده حجوم میارن و نتیجه این میشه که تنظیم کننده ای که برای هر تنظیم 1 میلیون تومان می گرفته بعد از گل رکدن یکی از کارهاش قیمت کار را 4 برابر می کنه و 100 تا تنظیم را انجام می ده و دیگه روی کارهاش وقت نمی زاره تا در هر تنظیم یک ایده جدید پیاده کنه و رو به سری کار کردن میاره و کم کم کیفیت کارش پایین میاد و بعد از مدتی حتی اگه بخواد وقت هم بزاره نمی تونه خلاقیت به خرج بده.

با توجه به این گفته ها سطح شنوایی موسیقی مردم رو چطور اریابی می کنی؟ خیلی از دوستان اعتقاد دارن که به این دلیل فلان کار خوبشون شنیده نشد که سطح سلیقه موسیقیایی مردم پاییت اومده اما من کاملا موافقم.
    دلیل نمیشه وقتی مردم به چند کار ضعیف گوش بدن نتیجه بگیریم که گوش مخاطب ضعیف شده.
    بعضی مواقع شنونده دوست داره موسیقی غیر جدی و فان گوش بده و نمی خواد ذهنش درگیر کار بشه.
    تو همیشه می خوای فیلم های هیچکاک رو ببینی؟ مسلما گاهی دوست داری ذهنت رو آزاد کنی و چند فیلم طنز و شوخی کلامی مبتذل ببینی و بخندی.
    متاسفانه ما سریع دچار اختلاط مبحث می شیم و همه چی را قاطی می کنیم فرضا انتظار داریم ساسی مانکن کاری مثل حامی بخونه. خوب حامی حامیه و ساسی مانکن هم ساسی مانکن. اگر این مواردی که گفتم را در نظر بگیریم متوجه می شیم که سلیقه مردم خیلی هم خوبه.

شاید هم مخاطب عادت کرده به یک صدای خاص یا تعدادی صدای خاص؟ صدا المانیه که مخاطب می تونه صاحب صدا را بشناسه و هر شخصی صدای منحصر به فردی داره.
    جالبه بین 75 میلیون وقتی سراغ موسیقی و خوانندگی می ری می بینی که در نهایت 6 یا 7 صدا بیشتر نداریم و فرضا 200 تا خواننده همین 7 صدا را دارن که مطمئنا این 7 تا صدا هم خوبه و این یعنی تقلید.
    یکی از دلایلش اینه که ما خواننده زن نداریم و چون بعضی ها دوست دارن کارهایی با صدای زنانه گوش کنن و یکی از دلایل اینکه در برهه ای از زمان صدای خواننده های ما به سمت نازک شدن و زنانه شدن رفت نبودن صدای زن بود. البته دوستان اسم این صدای زنانه را ناله یا اسم های شبیه به این نامگذاری می کنند.
    مدتی پیش در یک جمع بودم که همه ی حضار از فعالان مارکت موسیقی بودن. در حال گوش دادن آلبومی بودیم که به صورت گروهی جمع آوری و منتشر شد با کمال تعجب می دیدم که وقتی کاری را پخش می شد دوستان نمی دونستن که کار کدوم یک از خواننده هاست و از همدیگه می پرسیدن.
    وقتی تهیه کننده صدای خواننده ای که خودش انتخاب کرده رو نشناسه و بپرسه این کیه از مردم چه انتظاری داری؟

در مورد تقلید گفتی واکنش تو چیه اگر مقلدی داشته باشی؟ اتفاقا مدتی قبل با سید محمد کاظمی صحبت می کردم، از من پرسید دوست داری جریان ساز باشی گفتم اگر بخوام هم نمی تونم.
    کسی می تونه جریان ساز باشه که بتونه یک نوع ملودی یا ترانه ای خاص بسازه، مثل کار «همه چی آرومه» که سبکی از ترانه های بیش از اندازه مثبت بود و نوع خوندن حمید طالب زاده خیلی صمیمی بود و باعث شد این کار به یک موج تبدیل و حداقل 400 تراک شبیه «همه چی آرومه» ساخته شد وحتی «همه چی آرومه» به تکیه کلام مردم تبدیل شد.
    یا فرضا بتونه در زمینه تنظیم جریان ساز باشه مثل کارهای بنیامین در آلبوم 85.
    آلبوم بنیامین آلبوم تنظیم و ترانه های خاص فرید احمدی بود با تیون های خاص صدا که این نوع تنظیم جریان ساز شد و ادامه پیدا کرد با این تفاوت که این بار 400 تراک شبیه بنیامین منتشر نشد بلکه تعداد زیادی خواننده شبیه بنیامین وارد بازار شدن.
    من نمی تونم جریان ساز باشم چرا که نوع خوندن من مختص به خودمه و کسی که قراره از من تقلید کنه باید یک سری مراحلی رو بگذرونه فرضا باید با موسیقی سنتی آشنایی داشته باشه هر چند تحریرهای من کاملا سنتی هم نیست و من از تحریرهایم به عنوان یه ساز استفاده می کنم. من معتقدم کار من نمی تونه یک جریان بشه.

آیا صدای خودت رو برای اجتماعی خوندن مناسب می دونی؟ من معتقدم برای اینکه بخوام چیزی را نقد کنم باید خودم را در اون وضعیت قرار بدم، فرضا وقتی قراره از یک مسئول انتقاد کنم که چرا کاری که به تو محول شده را درست انجام نمی دی و باعث شده بچه های کار در زیاد شدن باید ببینم خودم برای این بچه های خیابون چه کاری انجام دادم ؟
    من آدم اخلاق گرایی هستم اگر بخوام کسی رو زیر سوال ببرم اول می بینم آیا خودم در موقعیت مشابه کار درستی انجام دادم؟
    یک مورد دیگر اینکه نمی خوام با اینکارها خودم رو مطرح کنم و شنیده بشم. دید من کمی متفاوته و فرضا اگر بخوام در مورد همین موضوع بچه های کار انتقاد کنم نقدم به کار مردمه نه مسئولین چرا که من جزء مردم هستم و می تونم به عنوان یک شهروند کاری را انجام بدم نه به عنوان یک مسئول. به هر حال در کل اهل حرف های بزرگ زدن نیستم و اجتماعی خوندن به معنایی که دردی رو بگم و درمانی هم پینشهاد بدم را دوست دارم.
    فرضا «گل و خار» موضوع کسی را مطرح می کنه که از خانواده جدا شده و خانواده در ذهن او به خار تشبیه شده.
    اگر منظورت از اجتماعی خوندن کارهایی مثل «گل و خار» هست، در آینده خواهم داشت اما به صورت استعاره و نه به صورت مستقیم.

چه چیزی باعث ادامه کار تو در زمینه موسیقی می شه؟ من موسیقی را خیلی دوست دارم و الآن دیگه وارد موسیقی شدم و نمی تونم کنار بکشم. وقتی که کنار رودخونه باشی می تونی تصمیم بگیری که وارد بشی یا نه اما وقتی وارد رودخونه شدی جریان آب تو را با خودش می بره و خارج شدن از اون کمی سخته و شاید غیر ممکن. من هم چون موسیقی را دوست دارم و خوشبختانه کارهام مخاطبین و دوستدارانی پیدا کرده کارم را ادامه خواهم داد ولی دوست دارم محکم کار کنم و پرکاری باعث نشه از کیفیت کارم کاسته بشه.

به نظرت فضای اینترنت چقدر به پیشرفت موسیقی کمک کرده؟ مخاطب اینترنت هیچوقت واقعی نبوده و گاها توهم هایی ایجاد می کنه و اتفاقاتی که در اینرنت رخ می ده خیلی دور از واقعیته. اگر فرضا نظرسنجی هایی که برگزار میشه در یک جامعه واقعی تری اجرا می شد که هر رای دهنده فقط یکبار بتونه رای بده مطمئنا آمارهایی خواهید دید که با نتایج این نظرسنجی ها خیلی متفاوت خواهد بود. اینترنت می تونه کمک های زیادی به موسیقی کنه اما در صورتی که درست از این امکانات استفاده بشه.

حرف پایانی؟ آرزو می کنم در موسیقی نامی نیک از من به جا بمونه .
    ایــن روزها

دلتنگـــم !

باور کن این یــکی دیگر شــعر نیست !!

Mahta
    مدیر عاشقانه

کادر مدیریتی
    10,762
    26,402

متــن آهنگـــ : * شــب و بــارون *

از : شهرام شکوهــی

بازم شب و بارون ...

حیرون و سرگردون ...

میترسم تنهاشم بدون نگات دوباره

کاش بگی تا ابد عشقمون ادامه داره

هیجان تو داره منو از پا درمیآره

شوق تو قلبم رو داره از جا درمیآره

بازم شب و بارون میزنم بیرون تو خیابون

حیرون و سرگردون عاشق و ویرون زیر بارون

میترسم خوشبختی واسه ما دووم نیاره

دل من به جز تو با همه نا سازگاره

طولانی میخوامت اگه روزگار بذاره
    داشتنت بهترین اتفاق روزگاره

تا دلت بخواد من تو رو میخوام

بگو تا کجا دنبالت بیام

درگیر چشمای توئه تموم دنیام

نگاتو نگیری از نگام

بیا تا برن تنهاییام

بمون منم که بی تو دنیا رو نمیخوام

بازم شب و بارون ...

حیرون و سرگردون ...

بازم شب و بارون میزنم بیرون تو خیابون

حیرون و سرگردون عاشق و ویرون زیر بارون

همــه اش تمــــام دقیقــ ه های بــی دغدغـــ ه ام

با تــــــو گـذشـت . . .

أَلا بِــذِكــــرِ اللَّهِ تَطْمَئِــنُّ القُـلُــــوبُ

a.boy 0584
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

905
    1,655

بــــرو

شهــــرام شکوهـــ ـــی

تنها منم همه درد تنم یادگالری تو چشم خیس ترم

هی لالالای هی لای لالا لای لای لالا لای

واسه ایتکه دارم و ندار منی که این قد تو رو دوس دارم برو

نزار گریه هامو ببینی عزیز یه کاری نکن کن بیارم برو

زمین و زمان بسته عشق توست میخام از زمین و زمان کنده شم

تو حتی نگاهم نکردی چرا یه کارینکردی شرمنده شم

یه چیزی توی چشمای تو بود که نمیشد زیاد تماشاش کرد

تو رو میکشیدم که یادم نری من شعر و عشق نقاش کرد

هی لالای لای هی لای لالا لای لای لالا لای

خداحافظی میکنی از کسی که ار تو یه دنیا محبت گرفت

خداحافظی درد سنگینیه الهی بمیرم که گریت گرفت

هی لالای هی لای لای لالا لای لای لالا لای
    سیـگـآر بَهــانــــه اَستــــــــ

دَرد مـیکِشـــیم !

جسی جیمز
    كوچولوي بد - اخراج شده کوچولو فوق فعال

4,355
    2,432

خبرهای مهم از شهرام شکوهی عزیز :

سلام بر گرامی دوستان
    چند وقتی به دلیل گرفتاری و اجرای کنسرت در کانادا و همینطور آماده سازی آلبوم کمتر در خدمت شما عزیزان بودم.
    در مورد تک تک موارد بالا بزودی با توضیحات کامل در خدمت شما هستم بخصوص در مورد کنسرت کانادا و هموطنان عزیز مقیم در آنجا که صمیمانه ازشون سپاسگزارم.
    در مورد آلبوم هم باید بگم که مراحل آخر آماده شدن رو طی میکنه و به امید پروردگار بزودی در مورد زمان قطعی انتشار آلبوم ،تعداد قطعات و...به شما عزیزان خبر خواهیم داد.

اما خبر اصلی اینکه اگر خدا بخواهد و بتونیم مجوز اجرای کنسرتی آلبوم رو بگیریم دوستانی که کنسرت آبان ماه تشریف می آورند برای اولین بار حداقل 2 قطعه از آلبوم جدید را خواهند شنید که بهشون قول میدم حتما سورپرایز خواهند شد.

چشم براه قدمهای پر مهرتان هستیم.

کوچک شما
    شهرام شکوهی
    FARNAZ
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    16,553
    24,306

متن آهـــنگ از مــآست که بر مــاست از شهرام شکوهی

+

یکی هرچی داشت و به طوفان سپرد
    یکی آبروشو سر هیچ برد
    یکی با هوس هرچی بودو شکست
    یکی هم نشست و فقط غصه خورد
    دروغ شد واسشون مثل حرف راست
    نمی دونن این جاده بی اتنهاست
    دیگه یادشون رفته کی هستن و
    نمی دونن این اشتباه از کجاست
    از ماست که بر ماست ، گم شدیم و پیداست
    این نفرت و اندوه از سردی دلهاست
    از ماست که بر ماست این عشقها بی معناست
    اگه تلخی مجنون شیرینی لیلاست
    از ماست که بر ماست
    از ماست که بر ماست
    ♫♫♫
    یکی با یه احساس دیوونه رفت
    یکی هم مسیرش رو وارونه رفت

عجب حسرتی شد برای همه

چه روزای خوبی از این خونه رفت

نشستیم و گفتیم خواست خداست

ولی این بهانست حقیقت کجاست

تاکی خود فریبی که تقدیر بود

حقیقت همینه که تقصیر ماست
    حقیقت همینه که تقصیر ماست

دلـــت را بـِتــکان . . .
    اشـتبــاهــاتـت وقــتی ا؋ـتـاد روی زمیـن . . .
    بــُگـذار همـان جـا بمــانـد. . .

؋ـقـط از لـا بــه لـایِ اشتــباه هــایـت. . .
    یک تجــربـه را بیــرون بکـش . . . قـــاب کــن . . . بــزن بـه دیــوارِ دلــت !

اشتبــاه کـردּن اشتــباه نیــسـت . . .
    در اشـتبـاه مـاندنּ اشتــباه اسـت !!
    NaZaniiin
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,787
    4,593

متن آهنگ انگیزه از شهرام شکوهی

(از آلبوم کولی عشق)

♫♫♫

قبل از تو هیچکی تو دلم،حتی یکم ارزش نداشت

اومدنت به زندگیم، جایی واسه غصه نذاشت

نگاه توم بهم انگیزه میده

خدا تورو واسه من آفریده

عجیب با تو اینقد رو به راهم

چقد با داشتنت بی اشتباهم

♫♫♫

هرچی از من میخوای بخواه،اما نخواه ترکت کنم

حیلی خیلی سخت برام بد شی باهام،حتی یکم

نمیتونم حتی یه بار به چشمای تو شک کنم

میخوام تا جایی که میشه به عشقمون کمک کنم

چی واسه من بهتر از این که دارمت پیش خودم

حس میکنم کنار تو آدم بهتری شدم

گاهی او که
    جواب عاشقانه اش
    به همه ی "
    تو" ها، شماست
    و به همه ی دلتنگی ها،
    نظر لطف شماست
    بی احساس نیست
    دلش خسته است
    حرف نمی خواهد
    دوستت دارم های تایپ شده،
    دیگر دلش را نمی برد...

NaZaniiin
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,787
    4,593

متن آهنگ حسرت شیرین از شهرام شکوهی

(از آلبوم کولی عشق)

♫♫♫

من تو دستای تو مثل سیگار

تو خودم سوختم و دود شدم

عاشقت بودم و هستم اما

من تو این رابطه نابود شدم

مثل یه حسرت شیرین تو دلم ، تو مثه قصه و رویا بودی

مثل یه حادثه از سمت خدا ، تو مثه معجزه زیبا بودی

تو ، به من زخم زدی دل کندی

من موندم و شب تنهایی

دل من از تو خون اما

هنوزم واسه من زیبایی

♫♫♫

تو هنوزم همه ی وجودمی

من هنوز با یاد تو درگیرم

من هنوزم واسه تو دلتنگم

من هنوزم واسه تو میمیرم

اسممو تو خلوتت صدا بزن ،منو که این همه بی قرارتم

هنوزم دیوونه وار عاشقتم،هنوزم حس می کنم کنارتم

گاهی او که
    جواب عاشقانه اش
    به همه ی "
    تو" ها، شماست
    و به همه ی دلتنگی ها،
    نظر لطف شماست
    بی احساس نیست
    دلش خسته است
    حرف نمی خواهد
    دوستت دارم های تایپ شده،
    دیگر دلش را نمی برد...

MELINA
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    4,507
    10,362

اسامی متن های قرار گرفته شده :

هوس

آی دنیا

اسیری

فریب

محبوب

شب و بارون

برو

مــآست که بر مــاست

انگیزه

حسرت شیرین

هـر شـب کـه مـی خـواهـم بـخـوابـم

مـی گـویـم :

صـُــبـح کـه آمـدی بـا شـاخـه ای گـُـــل ســُـــرخ

وانــمــود مــی کــنــم

هــیــچ دلــتــنــگ نــبـــوده ام ...

صـُــبـح کــه بــیــدار مــی شــوم

مـی گـویـم :

شـــب، بــا چــمــدانــی بـــُــزرگ مــی آیــد

و دیــگــر نــمــی رود

کیکاووس یاکیده

14. 1
    saita

پیشکسوت کوچولو

6,791
    9,125

» آهنگ:خیال کن

خیال کن روزگارم روبه راهه

خیال کن رفتیو دلم نمرده

خیال کن مهربون بودیو قلبم

کنار تو ازت زخمی نخورده

خیال کن هر چی بین ما نبوده

خیال کن خیلی ساده داری میری

خیال کن بی خیال بی خیالم

شاید اینجوری ارامش بگیری

گذشتی از منو ساکت نشستم

گذشتی از منو دیدی که خستم

تو یادت رفته که توی چه حالی

کنارت بودمو زخماتو بستم

خیال کن که سرم گرمه عزیزم

خیال کن بی تو هیچ دردی ندارم

خیال کن زمستونه ولی من

توی شب هام شب سردی ندارم

خیال کن قلب من شکستنی نیست

خیال کن حقمه تنها بمونم

خیال کن عاشقم بودی ولی من

شاید قدر تو رو هرگز ندونم

گذشتی از منو ساکت نشستم

گذشتی از منو دیدی که خستم

تو یادت رفته که توی چه حالی

کنارت بودمو زخماتو بستم

عشق یعنی منو دخترم مثل هم لباس بپوشیم ...
    باباش تا چشمش بهمون بیفته بگه: ای جووووونم.. تو رو خدا دخترامو ببین ...
    حالا اول کدومتونو ببوسم؟!
    ما هم یه چشمک به هم بزنیم و دوتایی بپریم بغلش ...

NaZaniiin
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,787
    4,593

متن آهنگ منو تو و سال نو شهرام شکوهی

♫♫♫

یه روزی میگفتم میشه با تو بود
    میشه بی خجالت بهت فکر کرد
    میشه اسم کوچیکه تو ساده گفت
    قدم زد کنارت به عنوان مرد

تو ازم هرچی دورتر میشدی
    من انگار بیشتر عاشقت میشدم
    تو این عشق وجدان تو راحته
    من این کارو کردم خودم با خودم

خدایـــا
    یکی توی گریه
    بهت رو زده
    سپرده دوتامونو دست شما
    خدایـــا
    مگه میشه امسال با بغض تحویل شه
    یکاری بکن خوب شه حال ما

نه چیزی بجز تو منو میگرفت
    نه بی فکر تو قلبم آزاد بود
    همه سالو با درد تو سوختم
    مگه میشه بی درد تو شاد بود
    نموندی عذابم رو کمتر کنی
    نرفتی که با رفتنت خو کنم
    گناهم چیه این شب سال نو
    باید عطر جا موندتو بو کنم

خدایـــا
    یکی توی گریه
    بهت رو زده
    سپرده دوتامونو دست شما
    خدایـــا
    مگه میشه امسال با بغض تحویل شه
    یکاری بکن خوب شه حال ما

ترانه سرا : فرزاد حسنی
    گاهی او که
    جواب عاشقانه اش
    به همه ی "
    تو" ها، شماست
    و به همه ی دلتنگی ها،
    نظر لطف شماست
    بی احساس نیست
    دلش خسته است
    حرف نمی خواهد
    دوستت دارم های تایپ شده،
    دیگر دلش را نمی برد...

NaZaniiin
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,787
    4,593

متن آهنگ دردا شهرام شکوهی

♫♫♫

شبا وقتی دل بی تابه
    واسه دنیایی که خوابه
    نبض قلب خسته ی من
    نا منظم و خرابه
    شدم افسرده و داغون
    ماتو مبهوت نگاتون
    امروز عاشقین و فردا
    نفرته توی صداتون..

دردا عشقا همه غرق گناه
    تو دلا همه نفرین و آه…

دردا…
    ♫♫♫

قصه نیست این که میخونم
    لحظه لحظه اش درد و آهه
    واسه این دلای غافل
    عشق بازی با نگاهه
    کندن دل شده آسون
    دل میبندن به هزارون
    اشک چشمارو ندیدن
    اما با صدای ناودون
    میزنن فریاده بارون
    وای..از ته دل تو خیابون

دردا عشقا همه غرق گناه
    تو دلا همه نفرین و آه…
    دردا این عشق هدیه است به خدا
    تا دلا نشه سردو سیاه

دردا…
    گاهی او که
    جواب عاشقانه اش
    به همه ی "
    تو" ها، شماست
    و به همه ی دلتنگی ها،
    نظر لطف شماست
    بی احساس نیست
    دلش خسته است
    حرف نمی خواهد
    دوستت دارم های تایپ شده،
    دیگر دلش را نمی برد...

NaZaniiin
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,787
    4,593

متن آهنگ باران عشق شهرام شکوهی

♫♫♫
    صحرا ، شده شهر دل ِ ما..
    همه تشنه و تنها
    نامتو ببرند
    دلها به هوای تو
    غم را ز خاطر ببرند
    در جواب ِ صبر و مدارا
    درد ِ مردم بی نوا را
    عشق تو فقط چو درمان است…
    ببار به این دل های سوخوته
    به چشم و عاشق و افروخته
    ببار که شهر دل محتاجه
    آن بارانت..
    ببار که سوخته دلهای شهر
    به قطره قطره ات محتاجند
    دلهای عاشق ِ شهره باران خواهانند..
    ♫♫♫
    در جواب ِ صبر و مدارا
    درد ِ مردم بی نوا را
    عشق تو فقط چو درمان است
    خدایا
    به حق ِ اشک ِ چشم ِ ما
    به جای خشم و آتش ها
    ببار باران ِ عشق…
    دل ِ ما
    ز غم رها و غرق ِ .. مهربانی و عشق

گاهی او که
    جواب عاشقانه اش
    به همه ی "
    تو" ها، شماست
    و به همه ی دلتنگی ها،
    نظر لطف شماست
    بی احساس نیست
    دلش خسته است
    حرف نمی خواهد
    دوستت دارم های تایپ شده،
    دیگر دلش را نمی برد...

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 39

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)